Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieX360PS3Wii
Okładka Karaoke Revolution (X360)

Karaoke Revolution

Karaoke Revolution to jedyna gra tego typu dostępna na wszystkie konsole obecnej generacji. Rozśpiewany gracz łapie w rękę mikrofon by zmierzyć się z najnowszymi piosenkami i swoim muzycznym talentem.

Towarzyskie | karaoke | muzyczne

Okładka Karaoke Revolution (X360)

producent: Konami

wydawca: Konami

data premiery gry:

20lis2009

X360 PS3 Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jak sama nazwa wskazuje, Karaoke Revolution traktuje przede wszystkim o śpiewaniu. Popularna w klubach forma rozrywki uderza z wielkim impetem w czytnik konsoli. Zabawa jest bardzo prosta: na ekranie wyświetla się tekst piosenki, a z głośników płynie podkład muzyczny. Zadaniem osoby dzierżącej mikrofon jest jak najlepsze zaśpiewanie wybranej wcześniej piosenki. Istotne jest to, że program sprawdza nie tylko poprawność słów ale również tonację oraz rytm. Wszystkie te czynniki zostają wypunktowane i wchodzą w skład ostatecznej oceny. Warto się starać, gdyż ostateczne wyniki zostaną przedstawione nie tylko za pomocą cyferek, ale również poprzez reakcję publiczności. Za wysoki poziom produkcji odpowiada znany japoński deweloper, firma Konami Digital Entertainment.

Najważniejszym aspektem każdej gry muzycznej jest ścieżka dźwiękowa. W Karaoke Revolution znajdziemy ponad 50 piosenek różnych typów. Wybór jest na tyle zróżnicowany, że niezależnie od gustu każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystkie piosenki, wykonywane przez oryginalnych artystów, zostały nagrane w profesjonalnym studio. Dzięki temu można być spokojnym o ich jakość. Karaoke nie istniałoby jednak bez sceny oraz charakterystycznej otoczki. Gracz zaprezentuje swoje możliwości wokalne w 16 różnych lokacjach, od pomniejszych klubów po wielkie hale koncertowe. Twórcy zadbali również o to, by przedstawiający go awatar można było zmienić zarówno pod kątem wyglądu jak i reprezentowanego stylu. Gwarantuje to rozbudowany kreator oraz edytor postaci.

Posiadacze Xboxa 360 oraz Playstation 3 mogą cieszyć się ekskluzywnym trybem multiplayer. Obie konsole otrzymały domyślną opcję kooperacji w postaci Party Mode. Za jej pomocą przy jednym telewizorze zmierzy się aż do 16 graczy. W ramach uzupełnienia twórcy umożliwili nagrywanie zaśpiewanych partii oraz zapewnili pełną obsługę kamerek XBL Vision Camera i Playstation Eye.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Karaoke Revolution

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Karaoke Revolution

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Premiery gier w Polsce (26 kwietnia - 2 maja)
Premiery gier w Polsce (26 kwietnia - 2 maja)

wiadomość3 maja 2010

Przed długim weekendem na polskim rynku zdążyło ukazać się kilka ciekawych tytułów. Wśród nich m.in. mundialowe wydanie serii FIFA oraz najnowsze przygody Sama Fishera w wersji PC. Szczegółowe zestawienie premierowych tytułów prezentujemy poniżej.

Wieści ze świata (Brutal Legend, Uncharted 2, Plants vs. Zombies) 23/07/09
Wieści ze świata (Brutal Legend, Uncharted 2, Plants vs. Zombies) 23/07/09

wiadomość23 lipca 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Co dzisiaj w programie? Znany twórca komiksów zostaje bohaterem gry, Nathan Drake z Uncharted 2 powraca w październiku (także w formie figurki), Tim Schafer walczy z Activision o prawdziwy heavy metal, a fani LittleBigPlanet zalewają świat nowymi poziomami.

Solid Snake i Pro Evolution Soccer ratują Konami przed stratami. Strona nowego MGS już w sieci?

wiadomość15 maja 2009

Japońska firma Konami ujawniła wyniki finansowe osiągnięte w 2009 roku fiskalnym. Okazuje się, że pomimo światowego kryzysu popularny producent i wydawca zdołał wybronić się, wypracowując przy tym w okresie zakończonym 31 marca pozytywne rezultaty. W dużej mierze jest to zasługą sporej popularności najnowszych odsłon marek Metal Gear Solid i Pro Evolution Soccer.

PS3 i X360 na celowniku autorów Guitar Hero, Amplitude i Karaoke Revolution

wiadomość6 kwietnia 2006

Jutro nareszcie hitowa gra Guitar Hero dla PlayStation 2 trafi do Europy. Produkt ów dostępny będzie oczywiście w zestawie ze specjalnym kontrolerem-gitarą. Tymczasem autorzy tej pozycji chcą dostarczyć nie tylko jeszcze więcej gier muzycznych posiadaczom PS2, o czym informowaliśmy już blisko miesiąc temu. Istnieją bowiem plany stworzenia tytułów, przeznaczonych dla konsol nowej generacji.

X360
PS3
Wii