Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieX360PS3Wii
Okładka Karaoke Revolution (X360)
OkładkaKaraoke Revolution (X360)

Karaoke Revolution

Karaoke Revolution to jedyna gra tego typu dostępna na wszystkie konsole obecnej generacji. Rozśpiewany gracz łapie w rękę mikrofon by zmierzyć się z najnowszymi piosenkami i swoim muzycznym talentem.

Towarzyskie | karaoke | muzyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Karaoke Revolution Premiera

20lis2009

X360 PS3 Wii

producent: Konami wydawca: Konami

Jak sama nazwa wskazuje, Karaoke Revolution traktuje przede wszystkim o śpiewaniu. Popularna w klubach forma rozrywki uderza z wielkim impetem w czytnik konsoli. Zabawa jest bardzo prosta: na ekranie wyświetla się tekst piosenki, a z głośników płynie podkład muzyczny. Zadaniem osoby dzierżącej mikrofon jest jak najlepsze zaśpiewanie wybranej wcześniej piosenki. Istotne jest to, że program sprawdza nie tylko poprawność słów ale również tonację oraz rytm. Wszystkie te czynniki zostają wypunktowane i wchodzą w skład ostatecznej oceny. Warto się starać, gdyż ostateczne wyniki zostaną przedstawione nie tylko za pomocą cyferek, ale również poprzez reakcję publiczności. Za wysoki poziom produkcji odpowiada znany japoński deweloper, firma Konami Digital Entertainment.

Najważniejszym aspektem każdej gry muzycznej jest ścieżka dźwiękowa. W Karaoke Revolution znajdziemy ponad 50 piosenek różnych typów. Wybór jest na tyle zróżnicowany, że niezależnie od gustu każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystkie piosenki, wykonywane przez oryginalnych artystów, zostały nagrane w profesjonalnym studio. Dzięki temu można być spokojnym o ich jakość. Karaoke nie istniałoby jednak bez sceny oraz charakterystycznej otoczki. Gracz zaprezentuje swoje możliwości wokalne w 16 różnych lokacjach, od pomniejszych klubów po wielkie hale koncertowe. Twórcy zadbali również o to, by przedstawiający go awatar można było zmienić zarówno pod kątem wyglądu jak i reprezentowanego stylu. Gwarantuje to rozbudowany kreator oraz edytor postaci.

Posiadacze Xboxa 360 oraz Playstation 3 mogą cieszyć się ekskluzywnym trybem multiplayer. Obie konsole otrzymały domyślną opcję kooperacji w postaci Party Mode. Za jej pomocą przy jednym telewizorze zmierzy się aż do 16 graczy. W ramach uzupełnienia twórcy umożliwili nagrywanie zaśpiewanych partii oraz zapewnili pełną obsługę kamerek XBL Vision Camera i Playstation Eye.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 1 DVD

Klasyfikacja PEGI Karaoke Revolution

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Karaoke Revolution Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
X360
PS3
Wii