Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2009, 11:26

autor: Maciej "Maciej Śliwiński" Śliwiński

Gra, komiksy i film - nowa marka od Zombie Studios

Wywodzące się z Seattle Zombie Studios ogłosiło, że trwają prace nad projektem Blacklight, futurystycznym shooterem FPS osadzonym w niedalekiej przyszłości. Poza grą, równocześnie ukażą się komiks i film osadzony w tych samych realiach.

Wywodzące się z Seattle Zombie Studios ogłosiło, że trwają prace nad projektem Blacklight, futurystycznym shooterem FPS osadzonym w niedalekiej przyszłości. Poza grą, równocześnie ukażą się komiks i film osadzony w tych samych realiach.

W Blacklight pokierujemy zespołem żołnierzy amerykańskich jednostek specjalnych, ścigających dyrektora Centralnej Agencji Wywiadowczej, któremu znudziła się rola dobrego policjanta. Rozgrywka będzie opierała się na zespołowej współpracy, a gracze dostaną możliwość przełączania się między członkami zespołu. Tytuł w pełni wykorzystywać będzie możliwości silnika Unreal Engine 3.

Gra, komiksy i film - nowa marka od Zombie Studios - ilustracja #1

Jednocześnie Zombie Studios podpisało umowy z wytwórnią Fox Filmed Entertainment oraz Union Entertainment. Fox przygotuje film bazujący na fabule gry, zaś Union wyda serię komiksów z głównymi bohaterami świata Blacklight. Co ciekawe, gra, film oraz komiks będą się uzupełniały, łącząc wszystkie trzy produkcje wspólnym głównym wątkiem fabularnym oraz bohaterami, podobnie zresztą jak zrobiło to EA z Dead Space.

Scenariusze, zarówno do gry wideo, jak i filmu, napisze Jason Dean Hall, znany między innymi z filmowej produkcji Spread oraz współpracy ze studiami Dreamworks i Universal. „Jesteśmy bardzo przejęci potencjałem, jaki otrzyma Blacklight dzięki pojawieniu się na wielu platformach ” – przyznał Debbie Liebling, prezes FOX, a Mark Lang z Zombie Studios dodał: „Będziemy wspólnie pracować nad filmem, komiksem i grą na bezprecedensowym do tej pory poziomie dla naszej branży.”

Dla Zombie Studio to nie pierwsza przygoda z grami typu FPS. Programiści tego studia odpowiedzialni byli między innymi za przygotowanie Americas Army. Mają również doświadczenie w pracy nad grami związanymi z produkcjami filmowymi. Na ekrany komputerów przenieśli między innymi Atlantis studia Disney.

Nieznana jest do tej pory data premiery gry, choć podobno ma ona nastąpić w ciągu najbliższych dwóch lat. Tego pewni będziemy jednak dopiero wtedy, gdy Zombie Studios znajdzie wydawcę dla swojego produktu. Ze wsparciem studia Fox nie powinno to być jednak problemem.