Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2009, 11:26

autor: Maciej Śliwiński

Gra, komiksy i film - nowa marka od Zombie Studios

Wywodzące się z Seattle Zombie Studios ogłosiło, że trwają prace nad projektem Blacklight, futurystycznym shooterem FPS osadzonym w niedalekiej przyszłości. Poza grą, równocześnie ukażą się komiks i film osadzony w tych samych realiach.

Wywodzące się z Seattle Zombie Studios ogłosiło, że trwają prace nad projektem Blacklight, futurystycznym shooterem FPS osadzonym w niedalekiej przyszłości. Poza grą, równocześnie ukażą się komiks i film osadzony w tych samych realiach.

W Blacklight pokierujemy zespołem żołnierzy amerykańskich jednostek specjalnych, ścigających dyrektora Centralnej Agencji Wywiadowczej, któremu znudziła się rola dobrego policjanta. Rozgrywka będzie opierała się na zespołowej współpracy, a gracze dostaną możliwość przełączania się między członkami zespołu. Tytuł w pełni wykorzystywać będzie możliwości silnika Unreal Engine 3.

Gra, komiksy i film - nowa marka od Zombie Studios - ilustracja #1

Jednocześnie Zombie Studios podpisało umowy z wytwórnią Fox Filmed Entertainment oraz Union Entertainment. Fox przygotuje film bazujący na fabule gry, zaś Union wyda serię komiksów z głównymi bohaterami świata Blacklight. Co ciekawe, gra, film oraz komiks będą się uzupełniały, łącząc wszystkie trzy produkcje wspólnym głównym wątkiem fabularnym oraz bohaterami, podobnie zresztą jak zrobiło to EA z Dead Space.

Scenariusze, zarówno do gry wideo, jak i filmu, napisze Jason Dean Hall, znany między innymi z filmowej produkcji Spread oraz współpracy ze studiami Dreamworks i Universal. „Jesteśmy bardzo przejęci potencjałem, jaki otrzyma Blacklight dzięki pojawieniu się na wielu platformach ” – przyznał Debbie Liebling, prezes FOX, a Mark Lang z Zombie Studios dodał: „Będziemy wspólnie pracować nad filmem, komiksem i grą na bezprecedensowym do tej pory poziomie dla naszej branży.”

Dla Zombie Studio to nie pierwsza przygoda z grami typu FPS. Programiści tego studia odpowiedzialni byli między innymi za przygotowanie Americas Army. Mają również doświadczenie w pracy nad grami związanymi z produkcjami filmowymi. Na ekrany komputerów przenieśli między innymi Atlantis studia Disney.

Nieznana jest do tej pory data premiery gry, choć podobno ma ona nastąpić w ciągu najbliższych dwóch lat. Tego pewni będziemy jednak dopiero wtedy, gdy Zombie Studios znajdzie wydawcę dla swojego produktu. Ze wsparciem studia Fox nie powinno to być jednak problemem.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Blacklight: Tango Down

Blacklight: Tango Down