Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 września 2012, 10:35

autor: Sarge

Ratchet: Gladiator HD zadebiutuje w tym roku na PlayStation Network

Niedługo po wydaniu The Ratchet & Clank Trilogy, studio Insomniac Games postanowiło ogłosić, że w przygotowaniu jest odświeżona wersja czwartej części serii. Ratchet: Gladiator HD ukaże się jednak wyłącznie za pośrednictwem cyfrowej dystrybucji.

Studio Insomniac Games zapowiedziało na tegorocznej edycji imprezy PAX Prime, że jeszcze w tym roku w usłudze PlayStation Network zadebiutuje gra Ratchet: Gladiator HD. To odświeżona wersja czwartej części przygód Ratcheta i Clanka.

Na razie nie zdradzono żadnych szczegółów na temat odnowionej edycji. Można się jednak domyślać, że wzorem The Ratchet & Clank Trilogy, tytuł dostanie wsparcie dla Trofeów oraz poprawioną oprawę graficzną działającą w 60 klatkach na sekundę i rozdzielczości 1080p lub 720p przy aktywowanym trybie 3D. W pierwowzorze dostępny był również tryb multiplayer, więc mamy nadzieję, że nie zabraknie go w wersji na PlayStation 3.

Ratchet: Gladiator HD w tym roku zadebiutuje na PlayStation Network - ilustracja #1
Ratchet: Gladiator HD

Zapowiedź Ratchet: Gladiator HD może budzić pewne kontrowersje. Pod koniec czerwca na europejskim rynku ukazał się bowiem pakiet The Ratchet & Clank Trilogy, w skład którego wchodziły pierwsze trzy części popularnego cyklu platformówek z elementami strzelanki. Już wtedy gracze zastanawiali się, dlaczego w kolekcji pominięto takie tytuły, jak Ratchet: Gladiator, Ratchet & Clank: Size Matters, czy Secret Agent Clank. Fani z pewnością nie spojrzą przychylnie na pomysł wydawania dodatkowej gotówki oddzielnie za pierwszą z wymienionych gier.

Ratchet: Gladiator HD to odświeżona wersja czwartej odsłony przygód Ratcheta i Clanka, która w Stanach Zjednoczonych znana jest pod nazwą Ratchet: Deadlocked. Gra ukaże się wyłącznie w cyfrowej dystrybucji na PlayStation Network w tym roku, choć dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. Nie podano także ceny produktu. Rozgrywka w Ratchet: Gladiator HD w głównej mierze polega na walce z przeciwnikami, przez co grę można klasyfikować jako strzelaninę, w której niemal całkowicie pozbyto się elementów platformowych.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.