Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 września 2012, 09:40

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Minimalne wymagania sprzętowe gry Call of Duty: Black Ops II

Studio Treyarch podzieliło się z pecetowymi graczami minimalnymi wymaganiami sprzętowymi gry Call of Duty: Black Ops II. Tytuł zaoferuje wsparcie dla bibliotek DirectX 11, więc do jego uruchomienia będzie potrzebny system operacyjny Windows Vista lub nowszy.

Na oficjalnej stronie internetowej serii Call of Duty ujawniono minimalne wymagania sprzętowe gry Call of Duty: Black Ops II. Po raz pierwszy w historii cyklu, w jego najnowszą odsłonę nie będą mogli zagrać posiadacze systemu operacyjnego Windows XP.

Od kiedy zapowiedziano, że studio Treyarch ulepszy silnik gry i wprowadzi wsparcie dla bibliotek DirectX 11, stało się jasne, że Windows XP tym razem nie będzie obsługiwany. Teraz otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie tej kwestii. Chcąc zagrać w Call of Duty: Black Ops II na PC, będziemy potrzebowali komputera osobistego z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows Vista lub nowszym.

Minimalne wymagania sprzętowe gry Call of Duty: Black Ops II - ilustracja #1
Wsparcie dla bibliotek DirectX 11 zaowocuje ładniejszą oprawą graficzną

Należy wziąć pod uwagę, że chcąc zapoznać się z pełnią możliwości ulepszonego silnika, konieczne będzie posiadanie odpowiednio mocnego peceta, którego konfigurację powinniśmy poznać z czasem. Twórcy zapewniają jednak, że komputer spełniający minimalne wymagania pozwoli na komfortową i płynną rozgrywkę, choć nie obejdzie się bez zmniejszenia poziomu detali.

Minimalne wymagania sprzętowe:

  1. Procesor: Core 2 Duo E8200 2,66 GHz / Phenom X3 8750 2,4 GHz
  2. Pamięć operacyjna: 2 GB (dla systemu 32-bit) / 4 GB (dla systemu 64-bit)
  3. Karta grafiki: GeForce 8800GT, Radeon HD 3870 (512 MB pamięci)
  4. System operacyjny: Windows Vista SP2 / Windows 7

Call of Duty: Black Ops II zadebiutuje na całym świecie 13 listopada bieżącego roku w wersjach na PC, PlayStation 3, Xboksa 360. W grze przeniesiemy się do 2025 roku, gdy wybucha nowa zimna wojna, w której walczą ze sobą Stany Zjednoczone oraz Chiny. Jest to bezpośrednia kontynuacja Call of Duty: Black Ops, więc znajdziemy tutaj liczne retrospekcje wydarzeń z lat 80. XX wieku i spotkamy znanych bohaterów.

  1. Zapowiedź – Testowaliśmy tryb multiplayer w Call of Duty: Black Ops II – idzie nowe!
  2. Zapowiedź – Powrót królowej skryptów – wrażenia z pokazu gry Call of Duty: Black Ops II