Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 września 2012, 10:49

autor: luckie

Lista gier z usługi Xbox LIVE dostępnych na Windows 8

Jak już pewnie wiecie, Windows 8 będzie zintegrowany z usługą Xbox LIVE. Oznacza to m.in., że użytkownicy nowego systemu operacyjnego firmy Microsoft będą mogli zagrać w niektóre gry dostępne wcześniej na Xboksie 360. Poznaliśmy tytuły pierwszych 40 z nich.

Lista gier z usługi Xbox LIVE dostępnych na Windows 8 - ilustracja #1
Gry z Xboksa 360 dostępne będą na systemie Windows 8

Wspominaliśmy już, że system Windows 8 ma być zintegrowany z usługą Xbox LIVE. Wraz z premierą „ósemki”, 26 października, użytkownicy nowego Windowsa będą mogli zagrać w 40 gier takich ekip jak: Microsoft Studios, Rovio, Miniclip, Gameloft, ZeptoLab, Glu Mobile, Halfbrick Studios i innych. W niektóre z nich pecetowcy będą mogli zagrać po raz pierwszy, bowiem wcześniej były one dostępne wyłącznie na konsoli Xbox 360. Pojawi się też kilka produkcji przygotowanych specjalnie pod Windows 8.

Gry te znajdziemy w instalowanej domyślnie aplikacji Windows 8 Xbox Games oraz w sklepie Windows Store (ceny obecnie są nieznane). Będą one zawierały xboksowe Osiągnięcia, a wiele z nich zaoferuje również dostęp do rankingów i trybów wieloosobowych. Pełną listę pierwszej fali gier dostępnych na nowym systemie operacyjnym Microsoftu dzięki usłudze Xbox LIVE znajdziecie poniżej: