Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneX360
Okładka ilomilo (X360)
Okładkailomilo (X360)

ilomilo X360

Gra logiczna posiadająca też pewne elementy platformówki, strukturą rozgrywki przypominająca Kula World swego czasu wydaną na pierwszą konsolę PlayStation.

Logiczne | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

ilomilo Premiera X360

5stycznia2011

producent: SouthEnd Interactive wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do ilomilo

Costume Quest

Stacking

DeathSpank

Ilomilo to gra logiczna autorstwa Southend Interactive, w której dwójka głównych bohaterów musi się odnaleźć na jednej planszy, będąc początkowo w dwóch jej krańcowych miejscach. Produkcja jest dostępna na platformie sieciowej Xbox Live.

Tytuł gry pochodzi od imion postaci, którymi kierujemy w czasie rozgrywki. Celem Ilo i Milo na każdym z poziomów jest odnalezienie się nawzajem. Poszczególne etapy to zawieszone w przestrzeni sześcienne, klockowate platformy – połączone ze sobą tworzą labirynt, który trzeba przebyć, by spotkać swojego towarzysza. Nasi bohaterowie mogą chodzić po każdej stronie sześcianu i obracać je, co stworzyło autorom duże pole do popisu w kwestii budowy kolejnych leveli. Aby ukończyć każdy z nich, należy wykazać się wyobraźnią przestrzenną i logiką – rozgrywka przypomina swoimi zasadami grę Kula World.

Developer korzystając z tego, że umieścił w swojej produkcji dwóch bohaterów, pomyślał także o trybie kooperacji dla pary graczy. Każdy kontroluje jedną z postaci i oboje muszą zadbać o to, by dotrzeć w jedno wspólne miejsce, choć początkowo znajdują się daleko od siebie. W miarę progresu możemy spotkać też znane postacie z innych tytułów, a jako dodatek odkryć dwuwymiarową minigierkę.

Tytuł urzeka swoim designem. Ilo i Milo to dwa pocieszne stworzonka, które biegają po kolorowych poziomach, w których może zakręcić się w głowie, gdy przyjdzie nam ciągle zmieniać kierunek i chodzić do góry nogami.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 6,4 / 10 na podstawie 50 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.5 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI ilomilo

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

ilomilo Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live