Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 1 marca 2012, 14:14

autor: Hed

Microsoft zaprezentował system Windows 8. Jak wygląda integracja z Xbox LIVE?

Microsoft pokazał szerzej najnowszy system operacyjny – Windows 8. Dzięki temu możemy zobaczyć jakie dodatki dla graczy szykuje firma w swoim dziele, które korzysta z interfejsu Metro, znanego doskonale posiadaczom Xboksów 360 i Windows Phone.

Microsoft zaprezentował system Windows 8. Jak wygląda integracja z Xbox LIVE? - ilustracja #1

Microsoft wypuścił pakiet Windows 8 Consumer Preview, który pozwala sprawdzić wszystkim zainteresowanym jak będzie wyglądał nowy system operacyjny. Od dawna wiemy, że szykują się spore zmiany, bo firma promuje interfejs Metro, znany z urządzeń mobilnych oraz konsoli Xbox 360. Osoby, które nie chcą instalować niepewnej i wczesnej wersji oprogramowania mogą przejrzeć któryś z kilku dostępnych filmów, pokazujących także integrację Windows 8 z Xbox LIVE.

Nowa wersja Windows 8 została ujawniona i przybliżona na imprezie urządzonej w Barcelonie (najważniejsze informacje na jej temat podsumowano na tym blogu). Metro to interfejs kojarzący się ze smartfonami – listy i małe ikonki zastąpią tu duże kwadraty reprezentujące różne aplikacje i usługi. Dodatkowe elementy będziemy kupować lub ściągać z Windows Store. W sklepie znajdziemy parę dodatków dedykowanych graczom – np. Xbox LIVE Games, czy Xbox LIVE Companion.

Jak wygląda integracja Windows 8 z Xbox LIVE w praktyce? Przedstawił to między innymi serwis Engadget (film znajdziecie poniżej). Z poziomu najnowszego systemu operacyjnego będziemy mogli kupować i przeglądać gry z Xboksa 360, czy Windows Phone 7 (co w zasadzie jest możliwe z poziomu przeglądarki). Na konsoli uzyskamy też dostęp do muzyki i filmów nabytych na pececie.

Windows 8 przyniesie większą kompatybilność między urządzeniami. System przechowywania informacji w chmurze ułatwi korzystanie z paru komputerów. Microsoft ma też w zanadrzu atrakcje dla posiadaczy Xboksów. Jedną z nich jest streamowanie filmów z peceta/tabletu do konsoli, aby wyświetlić go na telewizorze (odpowiada za to wspomniany Xbox LIVE Companion). Taką funkcję gwarantuje także PlayStation 3 – za pośrednictwem aplikacji PS3 Media Server.

Tak radykalne zmiany w interfejsie Windows 8 spotkają się na pewno z krytyką, chociaż decyzja Microsoftu jest zrozumiała. Firma stara się dostosować do obecnych trendów i zawrzeć w następnym systemie chociaż odrobinę „kultury aplikacji”.