Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 marca 2012, 15:51

autor: Olek

Znamy datę premiery gry BioShock: Infinite

16 października w Ameryce Północnej i 19 października w Europie – to oficjalne, ujawnione dziś przez studio Irrational Games, terminy premiery BioShock: Infinite. W zachodnich sklepach wystartowała również przedsprzedaż gry, która uznawana jest za jeden z najbardziej wyczekiwanych tytułów tego roku.

Znamy datę premiery gry BioShock: Infinite - ilustracja #1

Deweloperzy ze studia Irrational Games nie spieszą się z tempem prac, ale najwyraźniej zamierzają dotrzymać słowa i zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami ich nowe dzieło ukaże się jeszcze w tym roku. Gorsza wiadomość jest taka, że na premierę gry BioShock: Infinite fanom serii przyjdzie poczekać do października.

O nowym przedsięwzięciu twórców takich gier jak System Shock 2 i BioShock wiemy już od blisko dwóch lat. Projekt, funkcjonujący początkowo pod roboczą nazwą Icarus, oficjalnie zapowiedziany został w sierpniu 2010 roku. Wtedy też poznaliśmy pierwsze, zaskakujące informacje dotyczące fabuły i zawartości BioShock: Infinite.

Od tego czasu kilkakrotnie pojawiały się doniesienia na temat prawdopodobnej daty wydania. Niedawno sieć handlowa GameStop poinformowała swoich klientów, że będzie to 1 sierpnia bieżącego roku. Niestety, okazuje się, że były to niesprawdzone informacje.

Dopiero dzisiaj ekipa deweloperska w porozumieniu z wydawcą, którym jest firma 2K Games, oficjalnie ujawniła terminy premiery. Na rynku amerykańskim BioShock: Infinite ukaże się 16 października w wersjach na komputery PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Gracze z Europy „tradycyjnie” muszą uzbroić się w dodatkowe trzy dni cierpliwości. Twórcy zapewniają jednak, że warto poczekać, bo gra w pełni zasługuje na miano jednej z najbardziej wyczekiwanych produkcji tego roku.

„Po BioShocku mieliśmy wizję kontynuacji, która przyćmiłaby oryginał pod względem rozmachu i ambicji. BioShock: Infinite to od czterech lat nasz jedyny przedmiot zainteresowania i nie możemy się doczekać, kiedy trafi w ręce fanów” - przekonuje Ken Levine ze studia Irrational Games.

  1. Za wolność jej i jego - co nowego w BioShock: Infinite?
  2. BioShock: Infinite - E3 2011
  3. BioShock: Infinite - zapowiedź
  4. BioShock: Infinite - pierwsze spojrzenie
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.