Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS2XBOX
Okładka Dynasty Warriors 4: Hyper (PC)
OkładkaDynasty Warriors 4: Hyper (PC)

Dynasty Warriors 4: Hyper

Dynasty Warriors 4

PeCetowa konwersja czwartej odsłony popularnego na całym świecie cyklu dynamicznych gier akcji od firmy Koei, tj. Dynasty Warriors. Fabuła opisywanej produkcji ponownie nawiązuje do wybranych wydarzeń historycznych z tzw.

Akcji | TPP | hack'and'slash | beat 'em up | Chiny | Opowieści o Trzech Królestwach

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dynasty Warriors 4: Hyper Premiera

5wrz2003

XBOX

25mar2005

PS2

9gru2005

PC

Czwarta, pełnoprawna odsłona popularnego na całym świecie cyklu dynamicznych gier akcji od firmy Koei, tj. Dynasty Warriors. Fabuła opisywanej produkcji ponownie nawiązuje do wybranych wydarzeń historycznych z tzw. Epoki Trzech Królestw (okres rozbicia Chin na trzy dynastie: Wei, Wu i Shu).

W sumie, do wykonania przygotowano około 50 zadań, rozgrywających się na 17 dużych mapach (polach walki). Wirtualne zmagania, podobnie jak w poprzednich częściach serii, w dalszym ciągu polegają na toczeniu niezliczonej ilości bitew czy pojedynków z zastępami atakujących zewsząd żołnierzy przeciwnika. Graczom przypada rola jednego z generałów (ponad 40 dostępnych postaci) trzech walczących frakcji (każdy włada inną bronią oraz dysponuje sporym wachlarzem ciosów: normalnych uderzeń, ich kombinacji, czy też specjalnymi superatakami dosłownie dziesiątkującymi oddziały wroga). Herosi awansują oczywiście na kolejne poziomy doświadczenia, uczą się nowych ciosów, etc. Co ciekawe, wprowadzono tutaj możliwość zmiany prowadzonej postaci po pomyślnym ukończeniu danego poziomu.

Dzięki specjalnemu edytorowi, gracze mogą teraz samodzielnie tworzyć nowe wizerunki swoich ochroniarzy, którzy walczą u boku wybranego generała (tzw. bodyguard system znany z Dynasty Warriors 3: Xtreme Legends). Podczas bitwy może się również zdarzyć sytuacja, w której dowódca sił przeciwnika wyzwie gracza na pojedynek "jeden na jednego", rozstrzygający o losie całej bitwy. Kolejnym, zupełnie nowym elementem jest używanie rozmaitego sprzętu-machin oblężniczych podczas gry (katapulty, tarany, itp.). Dla przykładu: można wydać żołnierzom rozkaz do szturmowania bramy miasta wroga za pomocą tarana (wtedy zadanie gracza polega na trzymaniu wojaków przeciwnika w bezpiecznej odległości od atakujących sojuszników).

Jeżeli chodzi o oprawę wizualną, to w tej kwestii nie doszło do żadnej rewolucji - wprowadzono jedynie drobne, kosmetyczne poprawki i usprawnienia. Zmagania obserwujemy w pełnym trójwymiarze (perspektywa TPP), modele bohaterów czy przeciwników prezentują solidny poziom wykonania, animacja gry nie zwalnia nawet przy kilkudziesięciu postaciach jednocześnie obecnych na ekranie. Na ścieżkę dźwiękową Dynasty Warriors 4 składają się kompozycje łączące w sobie elementy muzyki współczesnej oraz klasyczne brzmienia charakterystycznych, azjatyckich instrumentów (w porównaniu do „trójki”, o rewolucji w aspekcie audio nie ma jednak mowy).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-64  

Nośnik: 1 CD + 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 237 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dynasty Warriors 4: Hyper

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PS2
XBOX
PC