Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS2XBOX
Okładka Dynasty Warriors 4: Hyper (PC)

Dynasty Warriors 4: Hyper

Dynasty Warriors 4

PeCetowa konwersja czwartej odsłony popularnego na całym świecie cyklu dynamicznych gier akcji od firmy Koei, tj. Dynasty Warriors. Fabuła opisywanej produkcji ponownie nawiązuje do wybranych wydarzeń historycznych z tzw.

Akcji | TPP | hack'and'slash | beat 'em up | Chiny | Opowieści o Trzech Królestwach

Okładka Dynasty Warriors 4: Hyper (PC)

data premiery gry:

5wrz2003

XBOX

25mar2005

PS2

9gru2005

PC

Czwarta, pełnoprawna odsłona popularnego na całym świecie cyklu dynamicznych gier akcji od firmy Koei, tj. Dynasty Warriors. Fabuła opisywanej produkcji ponownie nawiązuje do wybranych wydarzeń historycznych z tzw. Epoki Trzech Królestw (okres rozbicia Chin na trzy dynastie: Wei, Wu i Shu).

W sumie, do wykonania przygotowano około 50 zadań, rozgrywających się na 17 dużych mapach (polach walki). Wirtualne zmagania, podobnie jak w poprzednich częściach serii, w dalszym ciągu polegają na toczeniu niezliczonej ilości bitew czy pojedynków z zastępami atakujących zewsząd żołnierzy przeciwnika. Graczom przypada rola jednego z generałów (ponad 40 dostępnych postaci) trzech walczących frakcji (każdy włada inną bronią oraz dysponuje sporym wachlarzem ciosów: normalnych uderzeń, ich kombinacji, czy też specjalnymi superatakami dosłownie dziesiątkującymi oddziały wroga). Herosi awansują oczywiście na kolejne poziomy doświadczenia, uczą się nowych ciosów, etc. Co ciekawe, wprowadzono tutaj możliwość zmiany prowadzonej postaci po pomyślnym ukończeniu danego poziomu.

Dzięki specjalnemu edytorowi, gracze mogą teraz samodzielnie tworzyć nowe wizerunki swoich ochroniarzy, którzy walczą u boku wybranego generała (tzw. bodyguard system znany z Dynasty Warriors 3: Xtreme Legends). Podczas bitwy może się również zdarzyć sytuacja, w której dowódca sił przeciwnika wyzwie gracza na pojedynek "jeden na jednego", rozstrzygający o losie całej bitwy. Kolejnym, zupełnie nowym elementem jest używanie rozmaitego sprzętu-machin oblężniczych podczas gry (katapulty, tarany, itp.). Dla przykładu: można wydać żołnierzom rozkaz do szturmowania bramy miasta wroga za pomocą tarana (wtedy zadanie gracza polega na trzymaniu wojaków przeciwnika w bezpiecznej odległości od atakujących sojuszników).

Jeżeli chodzi o oprawę wizualną, to w tej kwestii nie doszło do żadnej rewolucji - wprowadzono jedynie drobne, kosmetyczne poprawki i usprawnienia. Zmagania obserwujemy w pełnym trójwymiarze (perspektywa TPP), modele bohaterów czy przeciwników prezentują solidny poziom wykonania, animacja gry nie zwalnia nawet przy kilkudziesięciu postaciach jednocześnie obecnych na ekranie. Na ścieżkę dźwiękową Dynasty Warriors 4 składają się kompozycje łączące w sobie elementy muzyki współczesnej oraz klasyczne brzmienia charakterystycznych, azjatyckich instrumentów (w porównaniu do „trójki”, o rewolucji w aspekcie audio nie ma jednak mowy).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-64  

Nośnik: 1 CD + 1 DVD

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 237 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dynasty Warriors 4: Hyper

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Gra Dynasty Warriors 6 ma już swoją stronę internetową
Gra Dynasty Warriors 6 ma już swoją stronę internetową

wiadomość23 lipca 2007

Najnowsza odsłona cyklu Dynasty Warriors, która została zapowiedziana w ubiegłym tygodniu, może już pochwalić się oficjalną stroną internetową. Witryna została uruchomiona przez firmę KOEI Co. Ltd. w sobotę.

Zapowiedziano grę Dynasty Warriors 6
Zapowiedziano grę Dynasty Warriors 6

wiadomość18 lipca 2007

W trakcie odbywającej się w Tokio imprezy PlayStation Premiere, której nazwa już wielokrotnie przewinęła się przez dzisiejsze newsy, firma Koei zapowiedziała wydanie gry Dynasty Warriors 6 na konsolę PS3.

Crossover Dynasty Warriors i Samurai Warriors zapowiedziany na jesień
Crossover Dynasty Warriors i Samurai Warriors zapowiedziany na jesień

wiadomość21 czerwca 2007

Do tej pory miłośnicy wydawanych przez KOEI slasherów lubujący się w historycznych klimatach mogli wybierać pomiędzy dwiema seriami: osadzoną w dawnych Chinach Dynasty Warriors oraz oddającą realia feudalnej Japonii Samurai Warriors. Tym razem wydawca przygotował dla nich prawdziwą niespodziankę, grę Warriors Orochi, będącą crossoverem obu wspomnianych pozycji.

Dynasty Warriors 4 w wersji na PC, a dodatek do „piątki” w tłoczni

wiadomość21 października 2005

Dziś mamy dla Was aż dwie wiadomości dotyczące serii Dynasty Warriors. Firma Koei ogłosiła właśnie, że zajmie się wydaniem Dynasty Warriors 4: Hyper w wersji na PC. Natomiast druga dziś informacja dotyczy rozszerzenia do Dynasty Warriors 5, noszącego podtytuł Xtreme Legends, które to uzyskało właśnie status „gold” i powędrowało do tłoczni.

PS2
XBOX
PC