Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Dynasty Warriors 4: Empires (PS2)

Dynasty Warriors 4: Empires PS2

Kolejne uzupełnienie do gry "Dynasty Warriors", tym razem o podtytule: "Empires". Zjednocz całe Chiny, podbij niepokornych i pław się w luksusie! Jednak uważaj na zależności polityczne - one funkcjonują i mogą pozbawić Cię wszystkiego.

To jest dodatek do gry Dynasty Warriors 4.

Akcji | TPP | hack'and'slash | beat 'em up | elementy strategiczne | Chiny | tytuły ekskluzywne PlayStation | Opowieści o Trzech Królestwach

Sony PlayStation 2
Okładka Dynasty Warriors 4: Empires (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

31sierpnia2004

Seria „Dynasty Warriors” od lat święci potężne tryumfy. Ilość sprzedanych egzemplarzy liczy się w milionach. Tym razem panowie z Koei przedstawiają drugi (po „Dynasty Warriors 4: Xtreme Legends”) samodzielny dodatek do „Dynasty Warriors 4” o podtytyle „Empires”.

W tej odsłonie gracz po raz kolejny przenosi się do starożytnych Chin i uczestniczy w walce pomiędzy trzema królestwami. Musi on zjednoczyć pod swych panowaniem całe terytorium tego ogromnego kraju, a czyni to poprzez inwazję na niepodległe mu terytoria. W grze oprócz typowej, znanej już akcji, dorzucono także sporą dawkę elementów strategicznych. Gra w stosunku do swojej poprzedniczki może poszczycić się sporym zastrzykiem innowacji. Tym razem postawiono na zmodyfikowany gameplay, objawiający się chociażby funkcjonalnym systemem doskonalenia wojowników (40 postaci). Edycja ta wzbogaciła się również o nowe mapy, bardziej rozbudowane techniki walki oraz zaimplementowano edytor postaci. Uzupełniono także warstwę polityczną – teraz wpływ tego potężnego narzędzia można odczuć znacząco na własnej skórze.

Grafika jest oczywiście trójwymiarowa i prezentuje się nie najgorzej. Plansze, wszelkie zabudowania oraz elementy naturalne (drzewa, wzgórza, itd.) są wykonane przyzwoicie i mimo, że nie jest to szczyt technicznych osiągnięć konsoli PlayStation 2, to cieszą oko. Podobnie wygląda sprawa dźwięku, który uwypukla egzotyczny klimat tej produkcji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Gry podobne do Dynasty Warriors 4: Empires

Klasyfikacja PEGI Dynasty Warriors 4: Empires

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Gra Dynasty Warriors 6 ma już swoją stronę internetową
Gra Dynasty Warriors 6 ma już swoją stronę internetową

wiadomość23 lipca 2007

Najnowsza odsłona cyklu Dynasty Warriors, która została zapowiedziana w ubiegłym tygodniu, może już pochwalić się oficjalną stroną internetową. Witryna została uruchomiona przez firmę KOEI Co. Ltd. w sobotę.

Zapowiedziano grę Dynasty Warriors 6
Zapowiedziano grę Dynasty Warriors 6

wiadomość18 lipca 2007

W trakcie odbywającej się w Tokio imprezy PlayStation Premiere, której nazwa już wielokrotnie przewinęła się przez dzisiejsze newsy, firma Koei zapowiedziała wydanie gry Dynasty Warriors 6 na konsolę PS3.

Crossover Dynasty Warriors i Samurai Warriors zapowiedziany na jesień
Crossover Dynasty Warriors i Samurai Warriors zapowiedziany na jesień

wiadomość21 czerwca 2007

Do tej pory miłośnicy wydawanych przez KOEI slasherów lubujący się w historycznych klimatach mogli wybierać pomiędzy dwiema seriami: osadzoną w dawnych Chinach Dynasty Warriors oraz oddającą realia feudalnej Japonii Samurai Warriors. Tym razem wydawca przygotował dla nich prawdziwą niespodziankę, grę Warriors Orochi, będącą crossoverem obu wspomnianych pozycji.

Data wydania Dynasty Warriors na PSP potwierdzona

wiadomość20 lutego 2005

Już całkiem niedługo 5 odsłona Dynasty Warriors wedrze się przebojem na konsole PS2, a tymczasem wszystko wskazuje na to, iż gracze, którzy zakupią handhelda PSP, również zagrają w grę z tej znakomitej serii bijatyk. Jak poinformowała bowiem firma KOEI, Dynasty Warriors przeznaczona na PSP będzie dostępna już w dniu amerykańskiej premiery urządzenia.

Garść szczegółów odnośnie Dynasty Warriors 5
Garść szczegółów odnośnie Dynasty Warriors 5

wiadomość17 stycznia 2005

Firma Koei podała do wiadomości publicznej, czego tak dokładnie gracze mogą spodziewać się po ukończonej wersji Dynasty Warriors 5. Dynasty Warriors to jedna z najbardziej znanych serii chodzonych bijatyk na konsolach nowej generacji, zaś jej najnowsza odsłona przygotowywana jest wyłącznie z myślą o posiadaczach Sony PlayStation 2.