Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2005, 13:20

autor: Krooliq

Dynasty Warriors 4 w wersji na PC, a dodatek do „piątki” w tłoczni

Dziś mamy dla Was aż dwie wiadomości dotyczące serii Dynasty Warriors. Firma Koei ogłosiła właśnie, że zajmie się wydaniem Dynasty Warriors 4: Hyper w wersji na PC. Natomiast druga dziś informacja dotyczy rozszerzenia do Dynasty Warriors 5, noszącego podtytuł Xtreme Legends, które to uzyskało właśnie status „gold” i powędrowało do tłoczni.

Dziś mamy dla Was aż dwie wiadomości dotyczące serii Dynasty Warriors. Firma Koei ogłosiła właśnie, że zajmie się wydaniem Dynasty Warriors 4: Hyper w wersji na PC. Europejska premiera omawianej produkcji ma nastąpić w grudniu tego roku.

Dodajmy, że będzie to pierwsza Pecetowa konwersja gry z tej serii, do tej pory mogli się nią cieszyć jedynie posiadacze konsol. Fabuła opisywanej produkcji ponownie nawiązuje do wybranych wydarzeń historycznych z tzw. Epoki Trzech Królestw (okres rozbicia Chin na trzy dynastie: Wei, Wu i Shu). W sumie, do pokonania przygotowano ponad 50 poziomów, umiejscowionych na 17 dużych mapach (polach walki). Wirtualne zmagania, podobnie jak w poprzednich częściach serii, w dalszym ciągu polegają na toczeniu niezliczonej ilości bitew czy pojedynków z zastępami atakujących zewsząd żołnierzy przeciwnika. Graczom przypada rola jednego z generałów (ponad 40 dostępnych postaci) trzech walczących frakcji. Każdy włada inną bronią oraz dysponuje sporym wachlarzem ciosów, normalnych uderzeń, ich kombinacji, czy też specjalnymi superatakami dosłownie dziesiątkującymi oddziały wroga. Herosi awansują na kolejne poziomy doświadczenia, uczą się nowych ciosów, etc. Co ciekawe, wprowadzono tutaj możliwość zmiany prowadzonej postaci po pomyślnym ukończeniu danego poziomu.

Natomiast druga dziś informacja dotyczy rozszerzenia do Dynasty Warriors 5, noszącego podtytuł Xtreme Legends, które to uzyskało właśnie status „gold” i powędrowało do tłoczni. Amerykańska premiera tego tytułu w wersji na konsolę PlayStation 2 nastąpi 15 listopada bieżącego roku. Na razie nie wiemy, kiedy produkt trafi na Stary Kontynent.

Więcej informacji na temat omawianych produkcji znajdziecie w naszej Encyklopedii Gier.

Ostatnia aktualizacja: 2005-10-21

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.