Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2010, 14:24

Wieści ze świata (Uncharted 2: Among Thieves, FIFA 11, Champions Online) 11/02/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: data premiery Rise of Prussia, złoty Sail Simulator 2010, nowości w City of Heroes i Champions Online, ścieżka dźwiękowa do Uncharted 2, europejski termin debiutu Resonance of Fate i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: data premiery Rise of Prussia, złoty Sail Simulator 2010, nowości w City of Heroes i Champions Online, ścieżka dźwiękowa do Uncharted 2, europejski termin debiutu Resonance of Fate i inne. Zapraszamy do lektury.

Serious Sam HD: The Second Encounter

Redakcja serwisu Big Download dowiedziała się nieoficjalnie, że wznowienie strzelaniny Serious Sam HD: The Second Encounter zostanie wydane na PC dopiero pod koniec kwietnia. Gdyby informacja ta została potwierdzona, oznaczałaby opóźnienie debiutu z pierwotnie planowanego pierwszego kwartału 2010 roku (zapewne podobny los spotka edycję na Xboksa 360). Big Download wszedł również w posiadanie informacji prosto od studia Devolver Digital, że łatka mająca wzbogacić pierwszą odsłonę serii, Serious Sam HD: The First Encounter, o tryb Deathmatch i obsługę serwerów dedykowanych, zostanie udostępniona już niebawem.

Rise of Prussia

Rise of Prussia, zapowiedziana pod koniec ubiegłego roku strategia osadzona w historycznych realiach lat 1756-1763, zostanie wydana w krajach Europy Zachodniej 9 marca. Za deweloping gry odpowiedzialne są francuskie studio AGEOD oraz firma Paradox Interactive. Z uwagi na zbliżający się debiut polecamy Wam zapoznanie się z wywiadem, przeprowadzonym z twórcami Rise of Prussia.

Sail Simulator 2010

Firmy Iceberg Interactive oraz Stentec Software poinformowały o ukończeniu prac nad zaawansowanym symulatorem żeglarstwa Sail Simulator 2010. Produkcja 26 lutego trafi do sklepów w Wielkiej Brytanii oraz w krajach skandynawskich. W marcu oraz kwietniu odbędą się z kolei premiery w Niemczech, Francji oraz krajach Beneluksu.

Wieści ze świata (Uncharted 2: Among Thieves, FIFA 11, Champions Online) 11/02/10 - ilustracja #1

City of Heroes

City of Heroes – całkiem udana produkcja MMO istniejąca w świadomości graczy już od blisko sześciu lat – doczeka się w kwietniu specjalnej aktualizacji, za sprawą której znacznemu usprawnieniu poddana zostania oprawa graficzna produkcji firmy Cryptic. Poprawka będzie częścią darmowego rozszerzenia Issue 17: Dark Mirror, które nie tylko wprowadzi do gry szereg nowości, ale i przygotuje ją do premiery oczekiwanego od pewnego czasu dodatku Going Rouge.

Wieści ze świata (Uncharted 2: Among Thieves, FIFA 11, Champions Online) 11/02/10 - ilustracja #2

Uncharted 2: Among Thieves

Firma Sony Computer Entertainment poinformowała za pośrednictwem oficjalnego bloga PlayStation, że ścieżka dźwiękowa do Uncharted 2: Among Thieves zapisana na płycie CD trafiła do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych (w sugerowanej cenie 15,98 dolarów). Specjalne wydawnictwo można również znaleźć w ofercie wybranych sklepów internetowych. Od pewnego czasu utwory zapisane w formacie cyfrowym można także znaleźć w bazie iTunes.

Disney Interactive Media

Disney Interactive Media – oddział firmy Disney zajmujący się m.in. produkcją i wydawaniem gier komputerowych – odnotował w ostatnim kwartale 2009 roku 29% spadek przychodów. Firma zakończyła badany okres ze sprzedażą na poziomie 221 milionów dolarów.

Hasbro

Przedstawiciele Electronic Arts ujawnili, że koncernowi udało się już sprzedać ponad osiem milionów pudełek z grami bazującymi na licencjach firmy Hasbro (m.in. Monopoly, Scrabble, Yahtzee, oraz Nerf), przy czym umowa partnerska została podpisana w 2007 roku. Kolejnych 500 tysięcy gier w formie cyfrowej zostało rozprowadzonych poprzez Xbox Live Arcade. W czasie dwóch lat trwania porozumienia EA zdołało wydać dwadzieścia tego typu produkcji na osiemnaście różnych platform. Najlepszym wynikiem mogła się pochwalić adaptacja Littlest Pet Shop (3,5 milionów egzemplarzy).

Samurai Shodown SEN

Jeszcze tej wiosny do amerykańskich sklepów trafi gra Samurai Shodown SEN – jedenasta (czwarta w 3D) odsłona popularnej serii bijatyk, autorstwa studia SNK Playmore – dostępna od grudnia w Japonii. Produkcja zostanie wydana wyłącznie w wersji na konsolę Xbox 360 przez firmę XSEED Games. Do tej pory w planach była tylko wiosenna premiera w Europie, nakładem Rising Star Games.

Wieści ze świata (Uncharted 2: Among Thieves, FIFA 11, Champions Online) 11/02/10 - ilustracja #3

FIFA 11

W nowej odsłonie serii FIFA, czyli FIFA 11, zawarty zostanie system nagradzania graczy kończących spotkania rozgrywane w sieciowym multiplayerze. Electronic Arts planuje w ten właśnie sposób zawalczyć z plagą permanentnych uciekinierów, utrudniających uczciwym fanom piłki nożnej prowadzenie normalnej zabawy przez Sieć. Szczegóły na jego temat poznamy w odpowiednim czasie. System nie zostanie niestety ujęty w przypadku zapowiedzianego niedawno FIFA World Cup 2010 South Africa.

Resonance of Fate

Resonance of Fate przeznaczone na Xboksa 360 i PlayStation 3 – najnowsza propozycja jRPG od studia tri-Ace (twórców Star Ocean: The Last Hope) – zostanie wydane w Europie 26 marca, poinformował wydawca, firma SEGA. W Japonii gra jest znana jako End of Eternity i zebrała całkiem wysokie noty w tamtejszych mediach.

Champions Online

Kolejne rozszerzenie do gry MMO Champions Online zostanie wydane w połowie przyszłego miesiąca i wbrew wcześniejszym zapowiedziom będzie zupełnie darmowe. Firma Cryptic zdecydowała się również na inną nazwę – roboczą Vibora Bay zastąpiono mianem Revelations. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że producenci zadecydowali o zmianach w procesie utrzymywania kontaktu ze społecznością oraz mediami. Możemy spodziewać się zatem cotygodniowych Q&A, oświadczeń opisujących nowości w świecie gry, a także comiesięcznych czatów z deweloperami oraz regularnie aktualizowanego bloga. Więcej szczegółów na temat obu kwestii znajdziecie na forum dyskusyjnym Champions Online.

No More Heroes 2: Desperate Struggle

Europejska premiera gry akcji No More Heroes 2: Desperate Struggle na Wii odbędzie się pod koniec kwietnia, poinformowała firma Rising Star Games, tutejszy wydawca. W kolejnym dziele Sudy 51 i jego ekipy Grasshopper Manufacture ponownie wcielimy się w Travisa Touchdawna i wyruszmy na pojedynek z najlepszymi płatnymi zabójcami wirtualnego świata gry.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Colin McRae: DiRT 2

2010 FIFA World Cup South Africa

LEGO Harry Potter: Years 1-4 PC

LEGO Harry Potter: Years 1-4 Wii

Max and the Magic Marker PC

Max and the Magic Marker Wii

Rocket Knight

Rooms: The Main Building

Major League Baseball 2K10

Magicka

Dynasty Warriors: Strikeforce

Sail Simulator 2010

Trauma Team

Yakuza 3

NieR Gestalt

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Gramy w Heavy Rain - Madison w klubie Gramy!

M.U.D. TV

Days of Thunder

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej

gry