Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Rise of Prussia (PC)

Rise of Prussia PC

Rise of Prusia jest grą strategiczną, wyprodukowaną przez francuskie studio deweloperskie AGEOD. Akcja osadzona została w okresie wojny siedmioletniej (1756-1763), a gracz staje na czele jednego z państw zaangażowanych w ten konflikt.

Strategiczne | turowe

PC Windows
Okładka Rise of Prussia (PC)

producent: AGEod

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

9marca2010

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gra strategiczna osadzona w historycznych realiach lat 1756-1763. Wówczas to miała miejsce wojna pomiędzy Wielką Brytanią, Prusami i Hanowerem a Francją, Austrią, Rosją, Szwecją i Saksonią, która to uznawana jest przez historyków za pierwszy konflikt o zasięgu globalnym. Walczono bowiem nie tylko w Europie, ale także w Ameryce Północnej, Indiach czy na wyspach karaibskich. Rise of Prussia zrealizowano przy użyciu unowocześnionej wersji silnika Athena Game Engine, znanego m.in. z takich gier studia AGEOD jak American Civil War czy Napoleon's Campaigns. Otrzymujemy zatem odświeżony system zarządzania naszym państwem, jednostkami, armią oraz poddanymi, w założeniach dostosowany do realiów historycznych lat pięćdziesiątych XVIII wieku.

W Rise or Prussia wprowadzono również zupełnie nowy system produkcji i zakupu jednostek, pozwalający graczom na ich rekrutowanie w trakcie trwających kampanii. Istotną rolę w grze odgrywają także historyczne wydarzenia, znacząco wpływające na ekonomiczną i militarną sytuację gracza. Co więcej w przypadku większości realnych wydarzeń mamy możliwość wyboru naszej reakcji i dalszego działania spośród kilku propozycji przedstawionych przez komputer.

Szczegółowość i historyczny realizm produkcji gwarantuje również kompletny zestaw informacji statystycznych związanych z okresem XVIII wieku, który znajdziemy w Rise of Prussia. Jest on istną kopalnią przydatnych wiadomości związanych nie tylko z historią, ale również prowadzoną rozgrywką. Podobnie jest z wiernie odwzorowanymi mapami, które obejmują teren ponad 1000 różnorodnych regionów na terenie obecnych Niemiec i ich sąsiadów. Całość uzupełnia blisko 400 realnych, historycznych jednostek i przywódców oraz muzyka z tego okresu.

Rise of Prussia oferuje w sumie siedem rozbudowanych scenariuszy przeznaczonych do rozgrywki dla pojedynczego gracza. Obok jednej dużej kampanii obejmującej lata 1756-1763, mamy również pięć mniejszych (każda trwająca jeden rok) oraz jeden scenariusz będący swoistym wprowadzeniem w tajniki rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 4,9 / 10 na podstawie 127 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 3.3 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Rise of Prussia

12+

Wymagania sprzętowe Rise of Prussia

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Wieści ze świata (Uncharted 2: Among Thieves, FIFA 11, Champions Online) 11/02/10
Wieści ze świata (Uncharted 2: Among Thieves, FIFA 11, Champions Online) 11/02/10

wiadomość11 lutego 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: data premiery Rise of Prussia, złoty Sail Simulator 2010, nowości w City of Heroes i Champions Online, ścieżka dźwiękowa do Uncharted 2, europejski termin debiutu Resonance of Fate i inne. Zapraszamy do lektury.

Więcej o Rise of Prussia oraz innych grach Paradox Interactive
Więcej o Rise of Prussia oraz innych grach Paradox Interactive

wiadomość19 stycznia 2010

W tym tygodniu odbędzie się Paradox Interactive Convention 2010. W planach są prezentacje znajdujących się w produkcji gier tego wydawcy oraz spotkania z ich twórcami. By podgrzać atmosferę przed głównym wydarzeniem ujawniono szereg interesujących informacji dotyczących kilku nadchodzących tytułów.

Paradox Interactive kupuje nowe studio i zapowiada Rise of Prussia
Paradox Interactive kupuje nowe studio i zapowiada Rise of Prussia

wiadomość17 grudnia 2009

Firma Paradox Interactive, znana przede wszystkim ze stworzenia serii Hearts of Iron oraz wydania wielu innych, rozbudowanych strategii, przejęła przedsiębiorstwo AGE Studio, zyskując tym samym nową produkcję w swojej mocno wyspecjalizowanej ofercie. Jest nią gra Rise of Prussia, którą zobaczymy już w pierwszym kwartale przyszłego roku.