Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Rise of Prussia (PC)
OkładkaRise of Prussia (PC)

Rise of Prussia PC

Rise of Prusia jest grą strategiczną, wyprodukowaną przez francuskie studio deweloperskie AGEOD. Akcja osadzona została w okresie wojny siedmioletniej (1756-1763), a gracz staje na czele jednego z państw zaangażowanych w ten konflikt.

Strategiczne | turowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rise of Prussia Premiera PC

9marca2010

producent: AGEod wydawca: Paradox Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gra strategiczna osadzona w historycznych realiach lat 1756-1763. Wówczas to miała miejsce wojna pomiędzy Wielką Brytanią, Prusami i Hanowerem a Francją, Austrią, Rosją, Szwecją i Saksonią, która to uznawana jest przez historyków za pierwszy konflikt o zasięgu globalnym. Walczono bowiem nie tylko w Europie, ale także w Ameryce Północnej, Indiach czy na wyspach karaibskich. Rise of Prussia zrealizowano przy użyciu unowocześnionej wersji silnika Athena Game Engine, znanego m.in. z takich gier studia AGEOD jak American Civil War czy Napoleon's Campaigns. Otrzymujemy zatem odświeżony system zarządzania naszym państwem, jednostkami, armią oraz poddanymi, w założeniach dostosowany do realiów historycznych lat pięćdziesiątych XVIII wieku.

W Rise or Prussia wprowadzono również zupełnie nowy system produkcji i zakupu jednostek, pozwalający graczom na ich rekrutowanie w trakcie trwających kampanii. Istotną rolę w grze odgrywają także historyczne wydarzenia, znacząco wpływające na ekonomiczną i militarną sytuację gracza. Co więcej w przypadku większości realnych wydarzeń mamy możliwość wyboru naszej reakcji i dalszego działania spośród kilku propozycji przedstawionych przez komputer.

Szczegółowość i historyczny realizm produkcji gwarantuje również kompletny zestaw informacji statystycznych związanych z okresem XVIII wieku, który znajdziemy w Rise of Prussia. Jest on istną kopalnią przydatnych wiadomości związanych nie tylko z historią, ale również prowadzoną rozgrywką. Podobnie jest z wiernie odwzorowanymi mapami, które obejmują teren ponad 1000 różnorodnych regionów na terenie obecnych Niemiec i ich sąsiadów. Całość uzupełnia blisko 400 realnych, historycznych jednostek i przywódców oraz muzyka z tego okresu.

Rise of Prussia oferuje w sumie siedem rozbudowanych scenariuszy przeznaczonych do rozgrywki dla pojedynczego gracza. Obok jednej dużej kampanii obejmującej lata 1756-1763, mamy również pięć mniejszych (każda trwająca jeden rok) oraz jeden scenariusz będący swoistym wprowadzeniem w tajniki rozgrywki.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4,9 / 10 na podstawie 127 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 3.3 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Rise of Prussia: 12+

Rise of Prussia Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7