Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Sail Simulator 2010 (PC)

Sail Simulator 2010 PC

Sail Simulator 5

Sail Simulator 2010 to rozbudowany symulator żeglarstwa stworzony przez firmy Stentec Software i VSTEP. Gracze mogą sprawdzić swoje umiejętności sternika na pokładzie jachtów kilku klas różniących się rozmiarem i właściwościami. Twórcy zadbali o realizm zabawy, implementując m.

Symulacje | żeglarstwo

PC Windows
Okładka Sail Simulator 2010 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26lutego2010

Sail Simulator 2010 to dzieło holenderskich firm Stentec Software i VSTEP, mających w dorobku kilka innych symulatorów morskich, w tym m.in. Ship Simulator oraz Motorboat Simulator. W grze kontrolujemy jachty żaglowe różnych klas i bierzemy udział w zawodach rozgrywanych na kilku światowych akwenach.

Sail Simulator 2010 to realistyczny symulator, cechujący się również wysokiej jakości oprawą graficzną. W grze zastosowanie znalazł zaawansowany system pogodowy, mający realny wpływ na warunki panujące na czterech zawartych w grze akwenach wodnych (Scheveningen, Cabrera, Koh Hong oraz Treasure Island) oraz na zachowanie się kontrolowanych żaglówek.

Do dyspozycji gracza oddane zostały jachty należące do kilku klas, w tym Laser, 470, Valk, VOR70, Bavaria 36 oraz YD40. Każdy z nich cechuje się innymi właściwościami, w związku z czym ich opanowanie w zmiennych warunkach atmosferycznych jest nie lada wyzwaniem dla wszystkich miłośników żeglarstwa.

Sail Simulator 2010 oferuje nie tylko tryb dla pojedynczego gracza, ale i opcję wieloosobową. W ramach tej ostatniej otrzymujemy szansę wzięcia udziału w sesji otwartej (swobodne żeglowanie z innymi osobami) oraz rankingowej (turnieje i zawody). W każdej chwili można ponadto uruchomić prywatną sesję, ustalając przy tym wszelkie istotne szczegóły rozgrywki.

Jednym z najważniejszych elementów Sail Simulator 2010 jest rozbudowany system notowań i statystyk. Za ich sprawą nie tylko dowiadujemy się jak wiele brakuje nam do najlepszych wirtualnych żeglarzy, ale również otrzymujemy wskazówki odnośnie tego, co powinniśmy poprawić, by wspiąć się wyżej w drabince.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.0 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Sail Simulator 2010

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Sail Simulator 2010

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 2.8 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 128 MB, 500 MB HDD, Windows XP/Vista/7

Wieści ze świata (Uncharted 2: Among Thieves, FIFA 11, Champions Online) 11/02/10
Wieści ze świata (Uncharted 2: Among Thieves, FIFA 11, Champions Online) 11/02/10

wiadomość11 lutego 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: data premiery Rise of Prussia, złoty Sail Simulator 2010, nowości w City of Heroes i Champions Online, ścieżka dźwiękowa do Uncharted 2, europejski termin debiutu Resonance of Fate i inne. Zapraszamy do lektury.

Sail Simulator 2010 już wkrótce w europejskich sklepach

wiadomość7 stycznia 2010

Firma Iceberg Interactive nabyła prawa wydawnicze do gry Sail Simulator 2010, najnowszego dzieła holenderskich producentów Stentec Software i VSTEP (m.in. Ship Simulator, Motorboat Simulator). Produkcja zadebiutuje 26 lutego w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Holandii, Belgii, Luksemburgu, Niemczech, Austrii i Szwajcarii.