Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Virtual Skipper 4 (PC)

Virtual Skipper 4 PC

Virtual Skipper 4 to czwarta część cyklu symulacji regat, wyprodukowana przez studio Nadeo. Gra adresowana jest głównie do miłośników sportów żaglowych. Gracze mają okazję wziąć udział w zmaganiach czterech klas łodzi toczonych na dwunastu akwenach wodnych.

Sportowe | żeglarstwo

PC Windows
Okładka Virtual Skipper 4 (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10listopada2005

Czwarta część symulacji regat dedykowana głównie zaawansowanym i doświadczonym miłośnikom tej dyscypliny sportowej. Ma ona do zaoferowania nie tylko bardzo realistyczne odtworzenie wszystkich parametrów fizycznych i atmosferycznych związanych z żeglowaniem, w tym siły wiatru, cyklu dni i nocy, rodzaju fal, czy zwrotności sterowanej łodzi, ale również niezwykle ładną i szczegółową grafikę, jakiej nie powstydziłaby się niejedna wysoko budżetowa produkcja. W tej odsłonie liczba akwenów wodnych na jakich toczą się poszczególne zawody wzrosła do dwunastu - sześć nowych to: Rio de Janeiro, Vancouver, QuingDao, Walencja, Neapol, Marsylia.

Wszyscy Ci, którzy zadecydują się spróbować swych sił w tej produkcji mogą zmagać się w zawodach czterech klas łodzi: ACC, Melges 24, OffShore Racer i Trimaran Open 60, zarówno w trybie single player z komputerowymi oponentami, jak również w trybie multiplayer z żywymi ludźmi (LAN/Internet). Na dodatek autorzy zaimplementowali do gry kilka edytorów pozwalających na tworzenie i modyfikację akwenów wodnych, wyglądu łodzi (kolor kadłuba, żagli, reklamy etc.) czy nawet zmiany opisów lub systemu działania kamer. Istnieje też możliwość importowania własnych modeli łodzi oraz ustalania ich parametrów bazowych (typu zwrotność, prędkość etc.). Dużą zaletą gry jest wykorzystywanie nowych oficjalnych zasad regat, które obowiązują pomiędzy 2005 i 2008 rokiem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 8.2 / 10 na podstawie 63 ocen czytelników.

Klasyfikacja PEGI Virtual Skipper 4

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Virtual Skipper 4

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 500 MHz, 256 MB RAM, 64 MB akcelerator 3D, 575 MB HDD

Nadeo zapowiada kolejną odsłonę Virtual Skippera
Nadeo zapowiada kolejną odsłonę Virtual Skippera

wiadomość14 lutego 2007

Firma, Nadeo, będąca własnością koncernu Focus Home Interactive, ujawniła dzisiaj, że pracuje nad piątą odsłoną słynnej serii żeglarskich symulatorów Virtual Skipper. Nadchodząca część popularnej sagi nie będzie jednak nosiła imienia swych poprzedniczek, lecz zupełnie nowe miano - 32nd America's Cup: The Game.