Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 stycznia 2010, 11:00

autor: Jiker

Sail Simulator 2010 już wkrótce w europejskich sklepach

Firma Iceberg Interactive nabyła prawa wydawnicze do gry Sail Simulator 2010, najnowszego dzieła holenderskich producentów Stentec Software i VSTEP (m.in. Ship Simulator, Motorboat Simulator). Produkcja zadebiutuje 26 lutego w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Holandii, Belgii, Luksemburgu, Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

Firma Iceberg Interactive nabyła prawa wydawnicze do symulacji Sail Simulator 2010, najnowszego dzieła holenderskich producentów Stentec Software i VSTEP (m.in. Ship Simulator, Motorboat Simulator). Produkcja zadebiutuje 26 lutego w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Holandii, Belgii, Luksemburgu, Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Stąd już tylko krok do momentu, aż któryś z rodzimych wydawców zwróci uwagę na tę pozycję i wprowadzi ją na nasz rynek. Ostatnie lata pokazały, że zainteresowanie niszowymi produkcjami jest w naszym kraju spore – wystarczy wspomnieć takie tytuły, jak Virtual Skipper, Menadżer Kolarski 2009 czy Symulator Farmy 2009.

Z informacji zamieszczonych w oficjalnym oświadczeniu na temat Sail Simulator 2010 wynika, że będzie to najbardziej realistyczny i najlepszy pod względem graficznym symulator żeglarstwa w historii. Ma się ku temu przyczynić kilka istotnych czynników. Przede wszystkim twórcy chwalą się zaawansowanym systemem pogodowym, mającym realny wpływ nie tylko na zachowanie kontrolowanych żaglówek, ale również warunki panujące na akwenach wodnych (Scheveningen, Cabrera, Koh Hong oraz Treasure Island).

Do dyspozycji gracza oddane zostaną jachty należące do kilku klas, w tym Laser, 470, Valk, VOR70, Bavaria 36 oraz YD40. Każdy z nich będzie się oczywiście cechować innymi właściwościami, w związku z czym ich opanowanie w zmiennych warunkach atmosferycznych powinno być nie lada wyzwaniem dla wszystkich miłośników żeglarstwa.

Sail Simulator 2010 oferować będzie nie tylko tryb dla pojedynczego gracza, ale i opcję wieloosobową. W ramach tej ostatniej otrzymamy szansę wzięcia udziału w sesji otwartej (swobodne żeglowanie z innymi osobami) oraz rankingowej (turnieje i zawody). W każdej chwili będziemy mogli ponadto uruchomić prywatną sesję, ustalając przy tym wszelkie istotne szczegóły rozgrywki.

Jednym z najważniejszych elementów Sail Simulator 2010 będzie rozbudowany system notowań i statystyk. Za ich sprawą nie tylko dowiemy się jak wiele brakuje jeszcze nam do najlepszych wirtualnych żeglarzy, ale również otrzymamy wskazówki odnośnie tego, co powinniśmy poprawić, by wspiąć się wyżej w drabince.

Osobom zainteresowanym grą polecamy oficjalny serwis internetowy Sail Simulator 5 (w cyfrowej sprzedaży od października 2009 roku) – produkcji na bazie której powstaje zaktualizowana odsłona o numerze 2010. Znajdziecie tam szereg zrzutów ekranowych oraz filmów z rozgrywki.