Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Pro Cycling Manager: Tour de France 2009 (PC)

Menadżer Kolarski 2009 PC

Pro Cycling Manager: Tour de France 2009

Menadżer Kolarski 2009 to rozbudowany menedżer sportowy, stanowiący czwartą odsłonę serii ProCycling Manager: Tour de France, rozwijaną przez ekipę studia Cyanide. Gracz ma okazję wcielić się w szefa zespołu kolarskiego, a do jego obowiązków należy m.in.

Sportowe | manager | kolarstwo

PC Windows
Okładka Pro Cycling Manager: Tour de France 2009 (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

18czerwca2009

9lipca2009

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pro Cycling Manager: Tour de France 2009 to kolejna edycja świetnego i jednego z nielicznych kolarskich managerów. Cała seria została zapoczątkowana już w 2001 roku przez francuskie studio Cyanide. Ekipa znana jest również chociażby z takich gier jak Loki oraz Horse Racing Manager.

W grze możemy wcielić się w kierownika jednego z 65 prawdziwych zespołów kolarskich. Spektrum zadań, jakie stawia przed nami ta pozycja zawodowa jest ogromne. Musimy więc decydować o sprawach czysto organizacyjnych i finansowych, chociażby poszukując sponsorów oraz ustalając strategie biznesowe na najbliższe sezony. Oprócz tego, wpływamy także na samą drużynę – wybieramy jej skład, dokonujemy transferów, określamy rodzaje treningów, inwestujemy w nowy sprzęt oraz szukamy nieodkrytych jeszcze gwiazd i potencjalnych talentów.

Ważnym punktem zabawy są oczywiście same wyścigi. Autorzy przygotowali aż 180 różnych imprez, w których możemy pokierować naszym zespołem. Podczas każdej z nich otrzymujemy szereg opcji, pozwalających wpływać na strategię obieraną przez kolarzy. Od wielu naszych decyzji zależy powodzenie całego zespołu. Najważniejszymi imprezami, w jakich weźmiemy udział w tej edycji gry są tytułowe Tour de France oraz hiszpańskie zawody La Vuelta a Espana, znane w Polsce jako Wyścig Dookoła Hiszpanii.

Autorzy przygotowali wiele różnych nowych elementów i usprawnień, tworząc jeszcze bardziej dopracowaną odsłonę serii. Rozbudowano poszczególne elementy mechaniki zabawy, szczególnie w zakresie organizacji i realizacji spraw finansowych. Możemy teraz wybierać drugorzędnych sponsorów, dokonywać transferów na nowych zasadach oraz tworzyć różne strategie finansowe dla drużyny. Poprawiono również sztuczną inteligencję zarówno w kwestii transferów oraz zachowania kolarzy już podczas wyścigu (teraz jest jeszcze bardziej realistyczne).

Tytuł oferuje nieco czytelniejszy i bardziej ergonomiczny interfejs. Poprawiono również znacznie grafikę. Autorzy skupili się przede wszystkim na realistycznym odwzorowaniu poszczególnych krajobrazów i zapewnieniu nam urozmaicających rozgrywkę ładnych widoków. Na trasach możemy więc zobaczyć ciekawie wyglądającą wodę, roślinność, liczną widownię oraz usprawnione animacje. Ciekawym rozszerzeniem zabawy są także powracające dodatkowe tryby – sprint, scratch (dyscyplina kolarstwa torowego), wyścig punktowy oraz łączące je omnium (wielobój).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 311 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.9 / 10 na podstawie 56 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 29,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Menadżer Kolarski 2009

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Menadżer Kolarski 2009

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5900
  • Radeon 9600 lub lepsze)
  • 6 GB HDD
  • Windows XP/Vista

eJay Ekspert 14 sierpnia 2010

Niepozorność tego tytułu to jednocześnie jego największa moc. Są gry ekonomiczne, strategiczne i sportowe, które całkiem fajnie działają w obrębie własnych zasad. PCM w niebywale prosty, ale skuteczny sposób łączy te gatunki i powoduje, że mamy do czynienia z syndromem "jeszcze jednego etapu".

8.0
Pro Cycling Manager Tour de France 2010 na pierwszych obrazkach
Pro Cycling Manager Tour de France 2010 na pierwszych obrazkach

wiadomość8 stycznia 2010

Firmy Cyanide i Focus Home Interactive pokazały pierwsze obrazki z gry Pro Cycling Manager Tour de France 2010, na którą zapewne czeka wielu fanów kolarstwa. Twórcy zapewniają, że najnowsza edycja menadżera stanowi duży krok w rozwoju serii, także pod względem wizualnym, co możliwe jest dzięki użyciu potężniejszego silnika graficznego.

Pro Cycling Manager powróci także w tym roku
Pro Cycling Manager powróci także w tym roku

wiadomość16 lutego 2009

Miłośnicy strategicznego podejścia do kolarstwa już wkrótce otrzymają kolejną edycję jednej z nielicznych serii zajmujących się tym sportem. Tworzony przez studio Cyanide, Pro Cycling Manager – Tour de France 2009, pojawi się już w czerwcu tego roku na komputerach osobistych. Najważniejszym punktem programu będą wiernie odwzorowane zawody rozgrywane we Francji i Hiszpanii.