Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Cycling Manager 4 (PC)

Cycling Manager 4 PC

Cycling Manager 4 to czwarta z kolei odsłona jedynego w swoim rodzaju managera kolarstwa, sportu, cieszącego się nieustannie rosnącą popularnością.

Sportowe | manager | kolarstwo

PC Windows
Okładka Cycling Manager 4 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25czerwca2004

10listopada2004

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cycling Manager 4 to czwarta z kolei odsłona jedynego w swoim rodzaju managera kolarstwa, sportu, cieszącego się nieustannie rosnącą popularnością. Zadaniem gracza, podobnie jak to miało miejsce w poprzednich wersjach owej produkcji, jest opieka i organizacja (w tym szczególnie dbanie o sprawy finansowe, odpowiednią strategię i samych kolarzy, etc.) jednej z wielu drużyn kolarskich dostępnych w obszernej bazie danych (m.in. Lotto Domo, Alessio Bianchi).

Nowa odsłona omawianej pozycji stoi pod znakiem ciągłych zmian i ulepszeń. Programiści główny nacisk położyli na inteligencję komputerowego przeciwnika – m.in. rywale częściej atakują w trakcie wyścigu i nierzadko podejmują próby ucieczki. Kolejną innowacją są tzw. szczyty formy kolarzy, które pozwolą na optymalne przygotowanie grupy pod kątem poszczególnych wyścigów. Ważnym elementem jest także czas oraz miejsce rozgrywania wyścigów – w zależności od terenu i pogody wyniki grupy są wysoce zróżnicowane.

Nieznacznie podrasowany engine graficzny dodaje do gry nowe elementy wizualne (m.in. spektakularne finisze na największych torach świata). Dzięki mocniejszemu silnikowi, na trasach – poza standardowymi samochodami – pojawiają się także motocykle oraz, uwaga, kibice - nieraz goniący za swymi idolami! Do finalnej wersji dołączony jest oficjalny edytor, który pozwala na edycję bądź dodawanie nowych zawodników, grup, etc.

 • Sześć nowych mistrzostw kraju.
 • Mniej skomplikowany (uproszczony) tryb kariery.
 • Nowy cykl treningów przedsezonowych.
 • Widowiskowe prezentacje zespołów przed sezonem.
 • Gra jest bardziej nieprzewidywalna (mniej znani kolarze, w szczycie formy, mogą nieźle namieszać!).
 • Znacznie rozbudowane i usprawnione AI.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-20  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 198 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Cycling Manager 4

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Cycling Manager 4

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium III 600 MHz
 • 128 MB RAM
 • 16MB akcelerator 3D
 • 1 GB HDD
Kontynuacja Pro Cycling Manager w toku
Kontynuacja Pro Cycling Manager w toku

wiadomość29 kwietnia 2007

Sezon rowerowy mamy już pełną parą (oprócz maniaków, dla których trwa on okrągły rok:), jednak również osoby, które nie przepadają za wysiłkiem fizycznym na świeżym powietrzu mogą pobawić się dwoma kółkami w zaciszu domowym. Służyć temu będzie kolejna odsłona Pro Cycling Manager o czym poinformowali przedstawiciele firm Focus Home Interactive oraz Cyanide.

Pierwsze zdjęcia z wiosennej wycieczki rowerowej - Pro Cycling Manager
Pierwsze zdjęcia z wiosennej wycieczki rowerowej - Pro Cycling Manager

wiadomość2 maja 2005

Developerzy z Cyanide Studio to twórcy gry Chaos League, oraz serii managerów o tematyce wyścigów konnych, rowerowych oraz grze w rugby. Programiści ci opublikowali właśnie pierwsze screeny i informacje na temat ich najnowszego projektu o nazwie Pro Cycling Manager.