Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSV
Okładka TxK (PSV)

TxK PSV

Zręcznościówka z gatunku shoot 'em up oparta na formule popularnej w latach 80. gry Tempest. Produkcja oferuje wiele rodzajów trybów rozgrywki, a także oryginalną wektorową grafikę oraz możliwość dzielenia się swoimi wynikami z graczami z całego świata.

Zręcznościowe | indie | shoot 'em up | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Vita
Okładka TxK (PSV)

producent: Llamasoft

wydawca: Llamasoft

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSV:

11lutego2014

12lutego2014

PSN

Kolekcja gier
Obserwuj grę

TxK to gra zręcznościowa, należąca do gatunku shoot 'em up. Produkcja jest rozwinięciem formuły stworzonej przez firmę Atari gry Tempest, która święciła swoje triumfy w salonach aracde, w latach 80. Za stworzenie tytułu odpowiada mały brytyjski zespół deweloperski ze studia Llamasoft. Składa się on z weteranów branży, pod przewodnictwem Jeff Mintera i powstał w 1982 roku. Na swoim koncie ma przeszło 30 gier na 20 różnych platform sprzętowych, zarówno komputerów domowych jak i konsol oraz urządzeń mobilnych. TxK jest nieoficjalnym sequelem gry Tempest 2000, która wydana została pierwotnie w 1994 roku na konsoli Atari Jaguar.

Podobnie jak oryginalny Tempest, tytuł jest wymagająca tunelową strzelanką. Gracze mogą poruszać się swoim kosmicznym pojazdem jedynie po dwuwymiarowej płaszczyźnie, która przyjmuje jednak trójwymiarowe kształty, takie jak np. różnego rodzaju walce. Płaszczyzna przedzielona jest liniami na sektory, po których w naszym kierunku zmierzają wrogowie. Akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. W trakcie rozgrywki przeskanujemy pomiędzy sektorami, starając się zestrzelić wszystkich wrogów i uniknąć zderzenia. Ta klasyczna formuła została jednak wzbogacona przez twórców o nowe elementy. Plansze mogą ulegać metamorfozom w trakcie zabawy. Gracze mogą zdobyć też szereg różnych umiejętności i bonusów, takich jak bomby, możliwość podskakiwania czy przywołania małej strzelającej do przeciwników sfery, która będzie naw wspierać do końca danego levelu. Deweloperzy zadbali również o wiele trybów rozgrywki. Gracze mogą dzielić się swoimi wynikami z innymi za pomocą sieciowych tablic osiągnięć.

Oprawa tytułu będzie z pewnością dużym plusem dla miłośników klasycznych automatowych przebojów. Mamy tutaj do czynienia z prostą i minimalistyczną grafiką wektorową. Jeżeli chodzi o muzykę to twórcy przygotowali dziesiątki minut wysokiej jakość elektronicznych i transowych utworów, nadających całości specyficzny klimat.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI TxK

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.