Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSVPCPS4
Okładka Futuridium EP Deluxe (PSV)
OkładkaFuturidium EP Deluxe (PSV)

Futuridium EP Deluxe

Futuridium EP

Trójwymiarowa niezależna gra shoot 'em up z kolorową i minimalistyczną oprawą graficzną. Wcielamy się w pilota statku kosmicznego, którego zadaniem jest zniszczenie ogromnych pancerników, równocześnie musimy dbać o poziom nieustanie spadającej energii w silnikach.

Zręcznościowe | TPP | zagraj za darmo | kosmiczne | funkcje cross-platform | indie | shoot 'em up

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Futuridium EP Deluxe Premiera

16lip2013

PC

1paź2014

PS4 PSV

Gry podobne do Futuridium EP Deluxe

Velocity 2X

Space Invaders Extreme

Starlight Inception

Futuridium EP to trójwymiarowa gra z gatunku shoot 'em up. Gracze wcielają się w pilota kosmicznego myśliwca, który zgubił się w czasie międzywymiarowego skoku tuż przed bitwą. Za produkcję tytułu odpowiada niezależne włoskie studio Mixed Bag. Niewielki zespół odpowiada również za stworzenie gry forma.8 na PlayStation 4 oraz PS Vitę. Akcję w Futuridium EP obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Gracze nie są w stanie swobodnie sterować statkiem, który mknie przed siebie sam, natomiast da się wystrzeliwać pociski z działka oraz przesuwać statek na boki, w górę i w dół, a także wykonać zwrot o 180 stopni omijając niebezpieczeństwa. W trakcie lotu musimy zwracać uwagę na poziom zasilania w naszych silnikach, który stale spada. Aby utrzymać lot, trzeba niszczyć unoszące się przed nami niebieskie sześciany.

Na każdym poziomie przelatujemy tuż ponad kadłubem potężnego kosmicznego niszczyciela, a naszym ostatecznym celem jest zniszczenie jego generatora energii. Podczas zabawy nie znajdziemy żadnych power-upów i innych bonusów, musimy więc polegać na zręczności i znajomości planszy. Regulowany poziom trudności gry zależy od prędkości z jaką porusza się statek. Swoje wyniki możemy porównać z innymi dzięki sieciowym tablicom rankingowym.

Oprawa graficzna gry jest wyjątkowo prosta, ale nie można odmówić jej uroku. Statki przedstawione są w postaci kolorowych brył geometrycznych. Na ścieżkę dźwiękową składa się kilkadziesiąt oryginalnych utworów elektronicznych, pasujących klimatem do tego, co widzimy na ekranie.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 0,8 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Futuridium EP Deluxe

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PSV
PC
PS4