Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSV
Okładka Super Stardust Delta (PSV)
OkładkaSuper Stardust Delta (PSV)

Super Stardust Delta PSV

Super Stardust Delta to stworzona przez studio Housemarque gra zręcznościowa, wzorowana na klasycznym Asteroids. Gracze przejmują kontrolę nad niewielkim statkiem kosmicznym, a ich zadaniem jest niszczenie za pomocą różnorakich broni nadciągających asteroid.

Zręcznościowe | science fiction | kosmiczne | shoot 'em up | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Super Stardust Delta Premiera PSV

19stycznia2012

pudełko PL

22lutego2012

producent: Housemarque wydawca: Sony Interactive Entertainment wydawca PL: Sony Interactive Entertainment Polska

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Super Stardust Delta

Infected

Gradius Collection

Space Overlords

Super Stardust Delta to jedna z pierwszych gier wydanych na konsolę Sony PS Vita. Pierwotnie była jednak dostępna na PlayStation 3. Jej mobilną wersję odróżnia przede wszystkim możliwość wykorzystania funkcji niedostępnych w konsoli stacjonarnej, np. dotykowego ekranu lub żyroskopu.

Zabawa polega na sterowaniu niewielkim stateczkiem kosmicznym i niszczeniu nadciągających w naszą stronę asteroidów. Za każdy zniszczony obiekt dostajemy odpowiednią liczbę punktów. Rozgrywka przypomina zatem wydaną w 1981 roku i przez wiele lat niezwykle popularną grę Asteroids.

Podstawowym arsenałem naszego statku jest działko obsługiwane za pomocą gałek rozmieszonych po bokach konsoli. Ponadto, do naszej dyspozycji oddano cały zestaw broni specjalnych, które wybieramy za pomocą ekranu dotykowego. Potrząśnięcie urządzeniem umożliwia wystrzelenie niezwykle przydatnej bomby, która może wybawić nas z niejednej kryzysowej sytuacji. Siłę jej strzału można regulować z pomocą tylnego touchpada.

W chwili swojej premiery Super Stardust Delta została okrzyknięta jedną z najlepiej wyglądających gier na PlayStation Vita. Była to również jedna z pierwszych gier przeznaczonych na tę platformę, zatem nie pokazała jeszcze wszystkich możliwości konsoli. Nie zmienia to jednak faktu, że wyrazista trójwymiarowa grafika i cała masa efektów wizualnych robią naprawdę spore wrażenie.

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Super Stardust Delta: Odpowiednia dla każdego wieku.