Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweGBA
Okładka Donkey Kong Country 2: Diddy Kong's Quest (GBA)

Donkey Kong Country 2: Diddy Kong's Quest GBA

Zręcznościowa gra platformowa opowiadająca historię małpek Diddy i Dixie Kongów, którzy wyruszają na pomoc tytułowemu Donkey Kongowi.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Donkey Kong Country 2: Diddy Kong's Quest (GBA)

producent: Rare

wydawca: Nintendo

wydawca PL: Lukas Toys

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

25czerwca2004

25czerwca2004

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Druga część znanej z konsoli SNES platformówki jest zdecydowanie lepsza niż jej poprzedniczka. Poprawie uległa grafika i muzyka, rozgrywka jest dłuższa, a liczba ciekawych rozwiązań powoduje, że „Donkey Kong Country 2: Diddy Kong's Quest” wydaje nam się znacznie świeższa gra niż cześć pierwsza.

Donkey Kong został porwany. Cos, co jest niemalże niewykonalne, okazało się bardzo proste w praniu. Wystarczył jeden dosyć bystry umysł (straszliwy K.Roll), ogromny statek powietrzny nafaszerowany krokodyla technika i zastęp tępych pomagierów. Wcielając się w Diddy Kong'a, któremu pomocą służy jego dziewczyna Dixie, ruszamy w pełna niebezpieczeństw przygodę. Przecież przyjaciół się w biedzie nie opuszcza!

Cala rozgrywka polega na bieganiu po planszy, skakaniu po głowach niczego niespodziewających się przeciwników, zbieraniu masy, dosłownie masy smieciuszków (wymienię chociażby banany, tokeny, monety czy dodatkowe życia) i skakaniu po niekończących się platformach.

Mimo, ze gra ma prawie 10 lat na karku, to w dalszym ciągu jest w stanie zaskoczyć nas swoim pięknem. Jest to głównie zasługa rewelacyjnych modeli wszelkich postaci, jakie żyją w świecie gry, a także dziesiątków filtrów imitujących zmienne warunki atmosferyczne. Muzyka również jest bardzo dobra. Skoczne piosenki i słodziutkie dźwięki udanie zagrzewają nas do boju z pomiotem K.Roll'a. Muzycy idealnie wstrzelili się w rajski klimat gry.

Gra oferuje także tryb multiplayer dla czterech graczy, którzy uczestniczą w szeregu wesołych i różnorodnych mini gier.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 57 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 189 PLN

Gry podobne do Donkey Kong Country 2: Diddy Kong's Quest

Klasyfikacja PEGI Donkey Kong Country 2: Diddy Kong's Quest

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Donkey Kong Country 2: Diddy Kong's Quest

Game Boy Advance

Game Boy Advance

Nintendo zapowiada powrót marki Donkey Kong Country
Nintendo zapowiada powrót marki Donkey Kong Country

wiadomość16 czerwca 2010

Jednym z ważniejszych punktów konferencji Nintendo była z pewnością zapowiedź nowej odsłony zręcznościowego cyklu Donkey Kong Country – bijącego rekordy popularności w połowie lat 90. wśród posiadaczy konsoli SNES – na Wii. Podtytuł gry (Returns) jednoznacznie wskazuje na to, że mamy do czynienia z długo oczekiwanym powrotem nieco zapomnianej marki.

Twórcy Metroid Prime pracują nad nową odsłoną przygód Donkey Konga?
Twórcy Metroid Prime pracują nad nową odsłoną przygód Donkey Konga?

wiadomość14 czerwca 2010

Według niepotwierdzonych informacji serwisu IGN, Retro Studios pracuje nad nową odsłoną cyklu Donkey Kong, przeznaczoną na Wii. Wynika z nich również, że prezentacja kolejnego dzieła twórców serii Metroid Prime odbędzie się w trakcie konferencji koncernu Nintendo w trakcie targów E3 (jej początek nastąpi we wtorek, o godzinie 18:00).

Autorzy Banjo, Kameo i Viva Pinata sprzedali ponad sto milionów sztuk gier
Autorzy Banjo, Kameo i Viva Pinata sprzedali ponad sto milionów sztuk gier

wiadomość1 lipca 2008

Brytyjska firma Rare, autorzy takich gier jak Banjo-Kazooie, GoldenEye 007, Conker’s Bad Fur Day, Kameo: Elements of Power czy Viva Pinata, ogłosiła na swoich stronach internetowych, że od początku swego istnienia, tj. od 1985 roku sprzedało się sto milionów pudełek z charakterystycznym R w logo.

Donkey Kong Country 2 debiutuje w usłudze Virtual Console
Donkey Kong Country 2 debiutuje w usłudze Virtual Console

wiadomość18 maja 2007

Pod koniec 1995 r. na konsoli SNES ukazała się produkcja o nazwie Donkey Kong Country 2: Diddy's Kong Quest, stworzona na zlecenie Nintendo przez studio Rareware. Ci, którzy z różnych przyczyn nie mogli dotąd zetknąć się z tą produkcją, mają teraz okazję ku temu, by nadrobić zaległości.

Nowa gra z cyklu Donkey Kong na konsolę Nintendo Revolution
Nowa gra z cyklu Donkey Kong na konsolę Nintendo Revolution

wiadomość25 kwietnia 2006

Nie trzeba parać się jasnowidztwem, aby przewidzieć, że koncern Nintendo będzie starał się wykorzystać swoich największych bohaterów w grach na konsolę Revolution. Jest już pewne, że z myślą o wielce oczekiwanym urządzeniu japońskiej firmy powstanie nowy program z hydraulikiem Mario w roli głównej, a także produkt z cyklu The Legend of Zelda. Do tej kolekcji dołączy również Donkey Kong.