Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2010, 12:44

Nintendo zapowiada powrót marki Donkey Kong Country

Jednym z ważniejszych punktów konferencji Nintendo była z pewnością zapowiedź nowej odsłony zręcznościowego cyklu Donkey Kong Country – bijącego rekordy popularności w połowie lat 90. wśród posiadaczy konsoli SNES – na Wii. Podtytuł gry (Returns) jednoznacznie wskazuje na to, że mamy do czynienia z długo oczekiwanym powrotem nieco zapomnianej marki.

Jednym z ważniejszych punktów konferencji Nintendo była z pewnością zapowiedź nowej odsłony zręcznościowego cyklu Donkey Kong Country – bijącego rekordy popularności w połowie lat 90. wśród posiadaczy konsoli SNES – na Wii. Podtytuł gry (Returns) jednoznacznie wskazuje na to, że mamy do czynienia z długo oczekiwanym powrotem nieco zapomnianej marki. Z zapowiedzi twórców wynika jednocześnie, że nie będzie to jedynie zwyczajne odcinanie kuponów.

Nintendo zapowiada powrót marki Donkey Kong Country - ilustracja #1

Historia, z którą zostaniemy zapoznani w Donkey Kong Country Returns (deweloperem gry jest Retro Studios), stanowi jedynie pretekst do rozpoczęcia właściwej rozgrywki. Mianowicie, zwierzęta zamieszkujące dżunglę sprzymierzyły się ze złym Tikisem, który wykorzystuje je w walce z głównym bohaterem gry. Podjęte przez niego działania wstępne – polegające na wykradzeniu zapasu bananów – przyniosły jednak więcej szkody, niż pożytku. Poirytowany do granic możliwości Donkey Kong, nie zastanawiając się zbyt długo, wyrusza w pościg za swoją ulubioną przekąską i nie skończy, dopóki nie dopnie swego.

Donkey Kong Country Returns to standardowa platformówka, stworzona w konwencji 2,5D. Zawarto w niej wszystkie najważniejsze elementy poprzednich odsłon serii – nie zabraknie więc dynamicznej akcji, świetnie zaprojektowanych i niezwykle zróżnicowanych poziomów, zaskakujących przeciwników, a także charakterystycznych dla cyklu beczek, ułatwiających głównemu bohaterowi poruszanie się po mapach. Poprawie ulegnie oprawa graficzna, tym razem trójwymiarowa, renderowana i pełna drobnych szczegółów.

Nintendo zapowiada powrót marki Donkey Kong Country - ilustracja #2

W walce z Tikisem Donkey Kong może liczyć na pomoc Diddy Konga, swojego mniejszego, małpiego towarzysza. Dysponuje on specjalnym plecakiem, przyjmującym postać jet-packa lub broni palnej strzelającej orzechami. Co więcej, po raz pierwszy w historii cyklu twórcy oddadzą do naszej dyspozycji możliwość zabawy w trybie kooperacji. Drugi z graczy wcieli się tu w Diddy’ego, który będzie wspierać Donkey Konga swoimi specjalnymi umiejętnościami. Goryl nie pozostanie mu dłużny i co trudniejsze etapy pozwoli przesiedzieć małpce na swych bezpiecznych plecach. Interesujące jest to, że w trybie współpracy gracz wcale nie będą zmuszani do nieustannego pozostawania w zwarciu. Równie dobrze będą mogli bowiem odseparować się i kontynuować rozgrywkę na własną rękę. Zdecydowanie lepszym wyjściem pozostanie jednak kooperacja.

Na każdym z poziomów producenci ze studia Retro Studios ukryli dziesiątki sekretów oraz znajdzie, przy pomocy których gracz jest w stanie uzyskiwać dostęp do specjalnych dodatków, a także bonusów. Ponadto zabawę urozmaicają różnego rodzaju wyzwania, do których dostęp uzyskuje się w czasie przechodzenia kolejnych etapów głównego trybu rozgrywki. Bohaterów będzie się kontrolować przy pomocy gestów i ruchów Wiimotem oraz Nunchukiem.

Nintendo zapowiada powrót marki Donkey Kong Country - ilustracja #3

Donkey Kong Country Returns zadebiutuje na rynku w okresie tegorocznych świąt Bożego Narodzenia. Produkcja zostanie wydana wyłącznie na Nintendo Wii.