Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweGBA
Okładka Donkey Kong Country 3 (GBA)
OkładkaDonkey Kong Country 3 (GBA)

Donkey Kong Country 3 GBA

Donkey Kong Country 3 to platformówka, wykonana przez ekipę Nintendo. Gra stanowi remake produkcji, stworzonej niegdyś na konsolę SNES i traktującej o przygodach goryla – maskotki azjatyckiego koncernu.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Donkey Kong Country 3 Premiera GBA

4listopada2005

producent: Nintendo wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Donkey Kong Country 3 to platformówka, wykonana przez ekipę Nintendo. Gra stanowi remake produkcji, stworzonej niegdyś na konsolę SNES i traktującej o przygodach goryla – maskotki azjatyckiego koncernu.

Donkey i Diddy zostali porwani przez straszliwego barona K. Roolensteina, przywódcę nieprzyjaznych Kremlingów. Krokodyl zamierza pozbyć się bohaterów, by bez przeszkód zapanować nad dziewięcioma bajkowymi krainami. Nie przewidział jednak tego, że na ratunek poszkodowanym przybędą pozostałe małpy - Dixie i Kiddie. To właśnie ich losami przychodzi nam pokierować w grze.

Autorzy przygotowali dla nas 50 rozbudowanych poziomów, naszpikowanych różnego rodzaju przeciwnikami – szczurami, kurami, nieprzeciętnie wielkimi owadami, a także kilkoma bossami, wśród których prym wiedzie przerośnięty krab oraz – co dało się przewidzieć – sprawca całego zamieszania, Roolenstein. Lokacje przemierzamy na własnych nogach, lub na grzbiecie zaprzyjaźnionego słonia, Ellie’go tudzież z pomocą ptaka, Parry’ego. Od czasu do czasu wspomagamy się również szybką motorówką. Pozwolono nam także na wzięcie udziału w podwodnych wyprawach. Podczas gry na zmianę sterujemy obiema postaciami, wykorzystując ich zróżnicowane gabaryty i umiejętności. Przykładowo dobrze zbudowany Kiddie Kong preferuje szybkie, potężne uderzenia, nie wysilając się na finezyjne zagrania. Dla odmiany Dixie potrafi zadziwić kilkoma ciekawymi kombinacjami, za sprawą których posyła Kremlingów do krainy wiecznych łowów.

Nasi podopieczni zbierają także masę bonusów, w tym ich ulubione banany. Dzięki swoim osiągnięciom odblokowują również liczne mini-gry, np. intrygujące Cranky's Dojo oraz Funky's Challenge. Jeśli pragniemy zabawy wieloosobowej, możemy zaprosić do gry kolegę, wykorzystując tym samym tryb współpracy.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 7,1 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Donkey Kong Country 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.