Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweGBA
Okładka Donkey Kong Country 3 (GBA)

Donkey Kong Country 3 GBA

Donkey Kong Country 3 to platformówka, wykonana przez ekipę Nintendo. Gra stanowi remake produkcji, stworzonej niegdyś na konsolę SNES i traktującej o przygodach goryla – maskotki azjatyckiego koncernu.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Donkey Kong Country 3 (GBA)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

4listopada2005

Donkey Kong Country 3 to platformówka, wykonana przez ekipę Nintendo. Gra stanowi remake produkcji, stworzonej niegdyś na konsolę SNES i traktującej o przygodach goryla – maskotki azjatyckiego koncernu.

Donkey i Diddy zostali porwani przez straszliwego barona K. Roolensteina, przywódcę nieprzyjaznych Kremlingów. Krokodyl zamierza pozbyć się bohaterów, by bez przeszkód zapanować nad dziewięcioma bajkowymi krainami. Nie przewidział jednak tego, że na ratunek poszkodowanym przybędą pozostałe małpy - Dixie i Kiddie. To właśnie ich losami przychodzi nam pokierować w grze.

Autorzy przygotowali dla nas 50 rozbudowanych poziomów, naszpikowanych różnego rodzaju przeciwnikami – szczurami, kurami, nieprzeciętnie wielkimi owadami, a także kilkoma bossami, wśród których prym wiedzie przerośnięty krab oraz – co dało się przewidzieć – sprawca całego zamieszania, Roolenstein. Lokacje przemierzamy na własnych nogach, lub na grzbiecie zaprzyjaźnionego słonia, Ellie’go tudzież z pomocą ptaka, Parry’ego. Od czasu do czasu wspomagamy się również szybką motorówką. Pozwolono nam także na wzięcie udziału w podwodnych wyprawach. Podczas gry na zmianę sterujemy obiema postaciami, wykorzystując ich zróżnicowane gabaryty i umiejętności. Przykładowo dobrze zbudowany Kiddie Kong preferuje szybkie, potężne uderzenia, nie wysilając się na finezyjne zagrania. Dla odmiany Dixie potrafi zadziwić kilkoma ciekawymi kombinacjami, za sprawą których posyła Kremlingów do krainy wiecznych łowów.

Nasi podopieczni zbierają także masę bonusów, w tym ich ulubione banany. Dzięki swoim osiągnięciom odblokowują również liczne mini-gry, np. intrygujące Cranky's Dojo oraz Funky's Challenge. Jeśli pragniemy zabawy wieloosobowej, możemy zaprosić do gry kolegę, wykorzystując tym samym tryb współpracy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Donkey Kong Country 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Nintendo zapowiada powrót marki Donkey Kong Country
Nintendo zapowiada powrót marki Donkey Kong Country

wiadomość16 czerwca 2010

Jednym z ważniejszych punktów konferencji Nintendo była z pewnością zapowiedź nowej odsłony zręcznościowego cyklu Donkey Kong Country – bijącego rekordy popularności w połowie lat 90. wśród posiadaczy konsoli SNES – na Wii. Podtytuł gry (Returns) jednoznacznie wskazuje na to, że mamy do czynienia z długo oczekiwanym powrotem nieco zapomnianej marki.

Twórcy Metroid Prime pracują nad nową odsłoną przygód Donkey Konga?
Twórcy Metroid Prime pracują nad nową odsłoną przygód Donkey Konga?

wiadomość14 czerwca 2010

Według niepotwierdzonych informacji serwisu IGN, Retro Studios pracuje nad nową odsłoną cyklu Donkey Kong, przeznaczoną na Wii. Wynika z nich również, że prezentacja kolejnego dzieła twórców serii Metroid Prime odbędzie się w trakcie konferencji koncernu Nintendo w trakcie targów E3 (jej początek nastąpi we wtorek, o godzinie 18:00).

Nowa gra z cyklu Donkey Kong na konsolę Nintendo Revolution
Nowa gra z cyklu Donkey Kong na konsolę Nintendo Revolution

wiadomość25 kwietnia 2006

Nie trzeba parać się jasnowidztwem, aby przewidzieć, że koncern Nintendo będzie starał się wykorzystać swoich największych bohaterów w grach na konsolę Revolution. Jest już pewne, że z myślą o wielce oczekiwanym urządzeniu japońskiej firmy powstanie nowy program z hydraulikiem Mario w roli głównej, a także produkt z cyklu The Legend of Zelda. Do tej kolekcji dołączy również Donkey Kong.