Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 kwietnia 2019, 20:45

autor: Ender

Wiemy, czym jest Persona 5: Royal

Studio Atlus ujawniło szczegóły dotyczące gry Persona 5: The Royal, będącej poprawioną i rozszerzoną o nową zawartość wersją Persony 5. Tytuł zostanie wydany jedynie na PlayStation 4 i pojawi się na Zachodzie w 2020 roku.

O grze Persona 5: Royal usłyszeliśmy po raz pierwszy pod koniec marca tego roku. Japońskie studio Atlus zapowiedziało wówczas, że pierwsze szczegóły na jej temat pojawią się 24 kwietnia. Zgodnie z przedstawionymi wówczas planami, deweloperzy potwierdzili dziś, że tytuł będzie rozszerzoną o nowe elementy i opcje wersją świetnie przyjętej i sprzedającej się Persony 5, która na Zachodzie pojawiła się w 2017 roku. Produkcja ukaże się wyłącznie na PlayStation 4 i zadebiutuje w Japonii w październiku. Premiera w Europie i Ameryce Północnej planowana jest na 2020 rok.

Persona 5: Royal zaoferuje fanom masę nowej zawartości, podobnie jak miało to miejsce w przypadku Persony 4: Golden oraz Persony 3: FES i Portable. Warto zaznaczyć, że wszystkie nowinki zawarte zostaną w ramach oryginalnej kampanii tytułu. Gracze będą mogli tym razem przeżyć cały trzeci semestr szkoły, który z różnych przyczyn był wcześniej niedostępny. Zostanie on wypełniony nowymi eventami, a także zadaniami i interakcjami pomiędzy bohaterami. Odwiedzimy też wcześniej niewidziane lokacje i otrzymamy możliwość spędzenia wolnego czasu ze znajomymi w nowych miejscach, np. w tokijskiej dzielnicy Kichijouji.

Największą gwiazdą gry jest Kasumi Yoshizawa, czerwonowłosa gimnastyczka, która trafia do liceum Shujin w tym samym czasie co główny bohater. Kasumi pojawiła się już w pierwszym animowanym teaserze i ma odgrywać znaczącą rolę w zmodyfikowanej historii tytułu, dość szybko przyłączając się do grupy „złodziei serc” kierowanej przez protagonistę. W trakcie przygody otrzymamy także szansę, by zaprzyjaźnić się z Takuto Marukim, szkolnym psychologiem, jak również z tajemniczym chłopakiem, który pewnego dnia pojawia się w kawiarni Leblanc.

Kasumi przyłączy się do grupy złodziei kierowanej przez protagonistę, zmieniając tym samym przebieg fabuły znanej z podstawki. - Wiemy, czym jest Persona 5: Royal - wiadomość - 2019-04-25
Kasumi przyłączy się do grupy złodziei kierowanej przez protagonistę, zmieniając tym samym przebieg fabuły znanej z podstawki.

Jeżeli chodzi o rozgrywkę, w oryginalnych oraz nowych podziemiach czekać będą na nas opcjonalni bossowie oraz ukryte skarby. Gra zaoferuje także szereg nowych person i dodatkowe opcje ułatwiające podejmowanie decyzji związanych z ustalaniem planu dnia. Persona 5: Royal otrzyma również nowe intro, a także ścieżkę dźwiękową, oferującą wiele wcześniej niesłyszanych utworów. Poprawie ulegnie również oprawa graficzna. Twórcy zwiększyli szczegółowość trójwymiarowych modeli postaci i otoczenia, jakość tekstur, a także wprowadzili wsparcie dla rozdzielczości 4K (tylko na PlayStation 4 Pro).

W grze zabierzemy znajomych do wcześniej nieodwiedzanych miejsc. - Wiemy, czym jest Persona 5: Royal - wiadomość - 2019-04-25
W grze zabierzemy znajomych do wcześniej nieodwiedzanych miejsc.
Weźmiemy także udział w nowych eventach. - Wiemy, czym jest Persona 5: Royal - wiadomość - 2019-04-25
Weźmiemy także udział w nowych eventach.
Pokonamy też opcjonalnych bossów. - Wiemy, czym jest Persona 5: Royal - wiadomość - 2019-04-25
Pokonamy też opcjonalnych bossów.

Warto zaznaczyć, że Atlus nie przewiduje możliwości zakupu nowej zawartości w formie DLC dla posiadaczy oryginalnej Persony 5. Aby cieszyć się atrakcjami przygotowanymi przez japońskich deweloperów, będziemy musieli kupić grę za jej pełną cenę. 25 kwietnia studio ma opublikować nowe informacje na temat Persony 5 S, która jak podejrzewają fani, jest portem podstawki na konsolę Nintendo Switch i możliwe, że także na komputery PC.

  1. Persona 5: Royal – oficjalna strona gry