Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 marca 2019, 09:20

autor: Adrian Werner

Atlus zapowiedział Persona 5 The Royal

Studio Atlus zapowiedziało projekt Persona 5: The Royal. Na razie poskąpiono konkretów, ale wiele wskazuje na to, że będzie to rozszerzona wersja jRPG-a Persona 5.

Na pełne ujawnienie projektu poczekamy do 24 kwietnia. - Atlus zapowiedział Persona 5 The Royal - wiadomość - 2019-03-24
Na pełne ujawnienie projektu poczekamy do 24 kwietnia.

W grudniu zeszłego roku wypuszczono teaser projektu znanego jako Persona 5 R. Teraz dowiedzieliśmy się trochę więcej na jego temat. Studio Atlus oficjalnie zapowiedziało bowiem grę Persona 5: The Royal, która zmierza na PlayStation 4.

Niestety, udostępnione informacje są bardzo skromne. Wypuszczono tylko krótki zwiastun z narracją nowej postaci kobiecej. Mówi ona, że nie podobają jej się metody Phantom Thieves, czyli grupy, do której należał bohater Persona 5.

Na tym kończą się udostępnione informacje. Na więcej konkretów nie będziemy musieli czekać długo, gdyż gra ma zostać w pełni ujawniona 24 kwietnia tego roku, podczas koncertu Persona Super Live P-Sound Street 2019: Welcome to No. Q Theater!.

Spodziewamy się, że Persona 5: The Royal będzie ulepszoną wersją P5, rozszerzoną o nowe wątki i postacie. Atlus wcześniej w taki sposób rozbudował trzecią oraz czwartą odsłonę cyklu, wypuszczając Persona 3 FES oraz Persona 4 Golden.

Na razie Persona 5: The Royal zmierza tylko PlayStation 4, ale nie zdziwilibyśmy się, gdyby przy okazji ujawnienia wersji anglojęzycznej dodano PC do listy platform sprzętowych. Plotki o pecetowym debiucie serii krążą już od dłuższego czasu, a tegoroczna konwersja Catherine Classic pokazuje, że Atlus nie ma nic przeciwko przenoszeniu swoich produkcji na komputery.

Przypomnijmy, że gra Persona 5 ukazała się na PlayStation 3 i PlayStation 4. Produkcja zadebiutowała w Japonii we wrześniu 2016 roku. Natomiast w kwietniu 2017 r. doczekaliśmy się premiery w Europie, wyłącznie w wersji na PS4 (tylko Amerykanie otrzymali wydanie na PlayStation 3). Tytuł okazał się największym przebojem w historii marki Megami Tensei, rozchodząc się w ponad 2,2 mln egzemplarzy.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Persona 5 – mocne uderzenie RPG

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej