Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2018, 11:13

Persona 5 rozeszła się w 2,2 mln egzemplarzy

Firma Sega opublikowała swoje wyniki finansowe za ostatni rok, a przy okazji pochwaliła się, że gra jRPG Persona 5 rozeszła się w 2,2 miliona egzemplarzy. Czyni to z niej najpopularniejszą produkcję z marki Megami Tensei.

Persona 5 to największy przebój w historii serii. - Persona 5 rozeszła się w 2,2 mln egzemplarzy - wiadomość - 2018-05-16
Persona 5 to największy przebój w historii serii.
PERSONA 5 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Atlus
  2. Wydawca: Sega
  3. Gatunek: jRPG
  4. Platformy: PS4, PS3
  5. Data premiery w Japonii: wrzesień 2016 r.
  6. Data premiery w Europie: kwiecień 2017 r.

Firma Sega Sammy wypuściła raport z wynikami finansowymi za miniony rok rozliczeniowy, czyli okres od 1 kwietnia 2017 r. do 31 marca 2018 r. Dywizja odpowiedzialna za gry zanotowała przychód na poziomie 1,9 mld dolarów, czyli tyle samo co w ubiegłym roku. Natomiast zyski wzrosły o 33%, osiągając poziom 135 mln dolarów.

W sprawozdaniu znalazła się informacja, że gra jRPG Persona 5 rozeszła się w 2,2 miliona egzemplarzy. Sega zadowolona jest również z tego, jak na rynku poradziła sobie platformówka Sonic Mania oraz seria Total War: Warhammer, ale w tych przypadkach nie podano konkretnych liczb.

Raport omawia także plany wydawcy na przyszłość, co obejmuje przede wszystkim wzmacnianie jego marek oraz wprowadzanie ich na nowe rynki. W produkcji znajduje się więc nowa odsłona przygód Sonica oraz animowany film stanowiący adaptację tej serii.

Ponadto rozpoczęto już pracę nad kolejną odsłoną serii Sakura Wars, a zespół odpowiedzialny za cykl Yakuza zajmuje się obecnie nieujawnioną jeszcze nową marką. Sega duże nadzieje wiąże również z premierą konsoli Mega Drive Mini.

Przypomnijmy na koniec, że Persona 5 ukazało się na PlayStation 3 i PlayStation 4. Gra zadebiutowała w Japonii we wrześniu 2016 roku. Natomiast w kwietniu 2017 r. doczekaliśmy się premiery w Europie, wyłącznie w wersji na PS4 (tylko Amerykanie otrzymali wydanie na PlayStation 3). Fakt, że produkcja rozeszła się w 2,2 mln egzemplarzy czyni z niej najpopularniejszą odsłonę serii, jak i całej marki Megami Tensei.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Persona 5 – mocne uderzenie RPG