Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2020, 17:37

Bloober Team teasuje nową grę. Nadchodzi Observer 2?

W sieci pojawiło się właśnie krótkie wideo, które najprawdopodobniej zapowiada powstanie kolejnej odsłony horroru Observer od polskiego studia Bloober Team. Udostępniony materiał nie ukazuje zbyt wiele, ale widnieje na nim logo firmy Chiron Incorporated, która obecna była w pierwszej części.

Czy Bloober Team szykuje kolejną część Observera? - Bloober Team teasuje nową grę. Nadchodzi Observer 2? - wiadomość - 2020-01-23
Czy Bloober Team szykuje kolejną część Observera?

Na oficjalnym kanale YouTube polskiego studia Bloober Team (twórców m.in. serii gier Layers of Fear) pojawił się 30-sekundowy teaser nazwany „Incoming Call”, który najprawdopodobniej zwiastuje powstanie drugiej części dobrze przyjętego cyberpunkowego horroru psychologicznego z 2017 roku zatytułowanego Observer. Na udostępnionym materiale wideo widnieje logo firmy Chiron Incorporated, która pojawiła się w pierwszej odsłonie gry. Co więcej, fragment opisu filmiku – „ch120n 1nc02p02473d_” - po rozszyfrowaniu również jasno wskazuje na powiązanie z tą spółką.

Przypomnijmy, że akcja gry Observer rozgrywa się w dystopijnej wersji przyszłości w Krakowie z 2084 roku. Gracz wciela się w pracującego dla elitarnej jednostki policji detektywa neuronowego (zwanego Obserwatorem) – Daniela Lazarskiego, który otrzymuje list od zaginionego syna i rozpoczyna śledztwo w tej sprawie. Istotnym elementem gry są momenty, w których bohater włamuje się do umysłów podejrzanych i razem z nimi na nowo przeżywa ich koszmary. Produkcja nadaje się idealnie dla fanów przygodowych horrorów, którym niestraszne są niepokojące i paranormalne wydarzenia.

Natomiast skoro jesteśmy już przy temacie produkcji Bloober Teamu, to warto poinformować, że z niedawnego komunikatu giełdowego dowiedzieliśmy się, iż premiera Medium, czyli największej i zarazem najdroższej do tej pory gry rodzimego studia, została zaplanowana na czwarty kwartał 2020 roku. O tytule po raz pierwszy dowiedzieliśmy się w 2012 roku. Od tamtej pory jednak nie było o nim zbyt głośno. Twórcy wierzą, że produkcja stanie się najważniejszą marką w ich portfolio dzięki szeregowi ciekawych rozwiązań gameplayowych. Jednym z nich ma być rozgrywka prowadzona na dwóch ekranach, dzięki którym główny bohater będzie żył w dwóch światach jednocześnie – rzeczywistym i duchowym. To pozwoli na ukazanie różnych perspektyw danych sytuacji oraz wyborów życiowych. Twórcy chcą położyć szczególny nacisk na dzieje Krakowa, które będą tłem historycznym dla gry.

Premiera Medium została zaplanowana na koniec roku 2020. - Bloober Team teasuje nową grę. Nadchodzi Observer 2? - wiadomość - 2020-01-23
Premiera Medium została zaplanowana na koniec roku 2020.