Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2012, 11:31

autor: Kono

Medium - tajemniczy projekt polskiego studia Bloober Team

W sieci zahuczało od plotek na temat gry Medium. Najprawdopodobniej jest to produkcja krakowskiego studia Bloober Team. Projekt zwrócił na siebie uwagę dzięki interesującej kampanii wirusowej.

Medium - tajemniczy projekt polskiego studia Bloober Team - ilustracja #1

Chociaż konferencje na targach E3 są jest jeszcze przed nami, to w sieci pojawiły się ciekawe informacje na temat tego, co może zaprezentować jedna z polskich firm deweloperskich. Według przypuszczeń redaktorów kilku zachodnich serwisów, już jutro dowiemy się nieco więcej o tajemniczym projekcie zatytułowanym Medium, autorstwa studia Bloober Team.

Bloober Team jest krakowskim zespołem deweloperskim, produkujących gry na wiele platform. Polska firma ma w dorobku m.in. takie tytuły jak A-Men czy Music Master Chopin.

Cała sprawa rozpoczęła się od anonimowych wiadomości, które otrzymali dziennikarze stron nintendoworldreport.com oraz gonintendo.com (całość do odsłuchania tutaj). Tajemniczy głos po drugiej stronie słuchawki pyta się: „Czy słyszałeś o Medium? Jeśli nie, to wkrótce usłyszysz”. Redaktorzy zachodnich serwisów przypuszczają, że wiadomość ma związek z pocztówkami (do wglądu poniżej), które przysłano im w zeszłym tygodniu.

Medium - tajemniczy projekt polskiego studia Bloober Team - ilustracja #2
Medium - tajemniczy projekt polskiego studia Bloober Team - ilustracja #3

Powyższe pocztówki zostały anonimowo przesłane do redakcji gonintendo.com i odsyłały do strony gry Medium, będącej najprawdopodobniej kolejnym projektem krakowskiego studia Bloober Team. Co ciekawe, na oficjalnej stronie polskiej firmy możemy przeczytać o nowym projekcie, który ma być zaprezentowany na tegorocznych targach E3. O tajemniczej grze prezes zarządu Bloober Team napisał:

Na razie mogę powiedzieć tylko, że gra bazować będzie na doświadczeniach zdobytych przy produkcji A-men [tytuł startowy na PlayStation Vita]. Planujemy stworzyć oryginalną i unikatową grę, z dopracowaną w każdym calu grafiką i oczywiście wciągającym gameplayem. Nasz zespół wypracował bardzo ciekawe rozwiązania techniczne, chcemy je wykorzystać w nowym projekcie.

Aktualnie nie wiemy, czym dokładnie będzie Medium, ani na jakich platformach się pojawi. Mamy jednak nadzieję, że w ciągu najbliższych kilku dni otrzymamy odpowiedzi na pytania dotyczące tego tajemniczego projektu.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Medium

The Medium