Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2021, 11:27

autor: Adrian Werner

The Medium wreszcie obsługuje monitory ultrawide

Ukazał się patch 1.2 do polskiego horroru The Medium. Aktualizacja dodała wsparcie dla monitorów ultrawide i poprawiła stan techniczny gry.

PATCH 1.2 TO M.IN.:
  1. wsparcie dla ekranów ultrapanoramicznych (21:9 i 32:9),
  2. poprawki błędów technicznych,
  3. usunięcie problemów związanych z graniem na wielu ekranach i zmianą urządzeń audio,
  4. drobne ulepszenia wydajności.

Polskie studio Bloober Team udostępniło kolejną aktualizację do horroru The Medium. Patch ma numer 1.2 i dzięki niemu gra wreszcie otrzymała wsparcie dla monitorów ultrapanoramicznych, zarówno tych o proporcjach 21:9, jak i 32:9.

Dodanie takiej funkcji jest miłym zaskoczeniem, gdyż twórcy przed premierą zapowiadali brak tego rozwiązania, tłumacząc, że jego implementacja byłaby trudna z powodu specyfiki systemu kamer w grze. Jak widać, ostatecznie Bloober Team zdecydowało się jednak na ten wysiłek, gdyż wielu graczy o to prosiło. Fani wcześniej jakoś radzili sobie za pomocą modów, ale cieszy, że teraz mają dostęp do oficjalnego rozwiązania.

Patch 1.2 przynosi również inne ulepszenia. Usunięto problemy ze zmieniającą się rozdzielczością na konfiguracjach korzystających z kilku monitorów, jak i błędy pojawiające się przy zmianach urządzeń audio. Naprawiono również małe niedoróbki techniczne oraz wprowadzono ulepszenia wydajności, choć są one drobne, więc nie powinniście spodziewać się dużych zmian w liczbie klatek generowanych na sekundę na Waszym PC.

Przypomnijmy, że The Medium zadebiutowało na rynku 28 stycznia tego roku. Gra ukazała się tylko na pecetach oraz Xboksie Series X/S. Produkcja dostępna jest także w abonamencie Xbox Game Pass, zarówno na konsolach, jak i PC.

Produkcja spotkała się z dosyć ciepłym przyjęciem. Wersja pecetowa posiada średnia ocen na poziomie 76% według serwisu Metacritic. Wydanie konsolowe poradziło sobie trochę gorzej, uzyskując 71%. The Medium zachwyciło za to naszego redaktora, który wystawił mu notę 9.0/10. Nie tylko mediom branżowym spodobało się najnowsze dzieło Bloober Team. Polski horror przypadł do gustu również graczom. Na Steamie 88% ocen użytkowników jest pozytywnych, a sprzedaż jest tak dobra, że koszty produkcji zwróciły się dzień po premierze.

  1. Oficjalna strona studia Bloober Team
  2. Recenzja gry The Medium - polski Silent Hill... z Polską w tle!
  3. The Medium - poradnik do gry