Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2021, 10:36

autor: hexx0

The Medium może trafić na PS5; wydanie pudełkowe coraz bliżej

The Medium od polskiego studia Bloober Team może zmierzać na PS5. Sugeruje to kategoria wiekowa przyznana grze przez ESRB.

Od premiery The Medium minęły ponad cztery miesiące. Twórcy z polskiego studia Bloober Team zapowiedzieli, że tytuł zostanie wydany w tym roku w wersji pudełkowej we współpracy z firmą Koch Media. Plany te wydają się urzeczywistniać – produkcja otrzymała kategorię wiekową 17+ od ESRB (Entertainment Software Rating Board). Co jednak bardziej interesujące, dedykowane platformy podane obok niej to XSX|S oraz PS5.

Lekkie zaskoczenie może budzić informacja o konsoli Sony – The Medium bowiem ukazało się do tej pory wyłącznie na PC i XSX|S. Gra jest też dostępna od premiery w usłudze Xbox Game Pass. Zdziwienie mija jednak dość szybko, jeśli spojrzymy na losy poprzedniej produkcji polskiego studia, pierwszoosobowego Blair Witch, która najpierw wyszła na PC i XONE, po trzech miesiącach pojawiła się na PS4, a po kolejnych sześciu (prawie siedmiu) także na Switchu.

Wygląda więc na to, że już niedługo posiadacze konsoli Sony będą mogli wcielić się w Marianne – tytułowe medium – i przenieść się w lata 90. XX wieku do opuszczonego hotelu Niwa, którego tajemnica będzie wymagała zbadania dwóch światów: ludzi i duchów. Data premiery wydania pudełkowego gry nie jest jeszcze znana, ale zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Bloober Team, tytuł powinien pojawić się w stacjonarnych sklepach do końca bieżącego roku. Przypomnijmy też, że polskie studio pracuje obecnie nad kolejnym horrorem, którym może być Silent Hill.