Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 czerwca 2020, 12:10

autor: AlexB

Polskie Bloober Team może trafić pod skrzydła innej firmy

Bloober Team wystawia się na sprzedaż. Polskie studio przygotowało tzw. „short listę” podmiotów mających stanowić organ doradczy podczas potencjalnego procesu fuzji lub przejęcia. Jak na razie nie wiadomo, jakie firmy są zainteresowane krakowską ekipą.

Wygląda na to, że zbliża się mała zmiana na polskim rynku deweloperów gier wideo. Jak donosi serwis Bankier, studio Bloober Team odpowiedzialne za takie produkcje, jak Layers of Fear, Observer czy Blair Witch, stworzyło tzw. short listę firm mających stanowić organ doradczy podczas ewentualnego procesu fuzji lub przejęcia krakowskiej ekipy. Znajdują się na niej 3 podmioty ze Stanów Zjednoczonych, 2 z Polski i jeden z Wielkiej Brytanii. O tym, które z nich pomyślnie przejdą drugą turę rozmów, powinniśmy dowiedzieć się wkrótce.

Polskie Bloober Team może trafić pod skrzydła innej firmy - ilustracja #1
Jaka przyszłość czeka studio Bloober Team?

Jak na razie nie wiemy, jakie firmy są zainteresowane Bloober Team. Na konkrety musimy poczekać do kolejnego oficjalnego komunikatu. Pojawiają się jednak spekulacje, że polska ekipa może trafić pod skrzydła Xbox Game Studios.

Bloober Team jest obecnie zajęty tworzeniem horroru The Medium, do którego muzykę napisał sam Akira Yamaoka (twórca ścieżki dźwiękowej do gier z cyklu Silent Hill) oraz odświeżonej wersji Observera na konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Szczegóły na temat tych produkcji znajdziecie tutaj i tutaj.

  1. Oficjalna strona studia Bloober Team
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Medium

The Medium