Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lipca 2012, 11:08

autor: Kono

Pierwszy screen z nowej gry twórców Music Master: Chopin

W sieci pojawił się pierwszy screen z gry Medium - tajemniczego projektu autorstwa krakowskiego studia Bloober Team. Niestety oprócz obrazka nasączonego japońskimi klimatami, nie pojawiły się żadne nowe informacje na temat samej gry.

Po ogłoszeniu gry Medium tuż przed rozpoczęciem targów E3, słuch o tajemniczym projekcie Bloober Team niemalże całkowicie zaginął. Wygląda jednak na to, że otrzymaliśmy możliwość wglądu w nowe materiały z enigmatycznego tytułu. Kilkanaście godzin temu serwis Destructoid opublikował obrazek, który ma być pierwszym screenem z gry Medium.

Opublikowano pierwszy screen z tajemniczej gry Medium - ilustracja #1
Pierwszy screenshot z gry Medium

Powyższy obrazek nie jest jedynym nowym materiałem, który pojawił się od czasu ujawnienia Medium. W międzyczasie oficjalna strona gry została lekko zmieniona i aktualnie możemy na niej zobaczyć krótką animację złożoną w dużej mierze z obrazków udostępnionych przed E3. Co ciekawe, zarówno na stronie, jak i na nowym screenie widzimy tę samą postać (mężczyznę ze świecącym punktem na klatce piersiowej) – czyżby to miał być główny bohater Medium?

Warto też zaznaczyć, że osoby zapisane do newslettera na stronie gry 24 czerwca dostały maila z wiadomością: „Pamiętaj…Do tej pory widziałeś tylko połowę”. Co ciekawe, na końcu wiadomości znalazł się ciąg znaków „:16”. Aktualnie nie wiemy, co może oznaczać liczba poprzedzona dwukropkiem (być może czas pozostały do ujawnienia nowych informacji).

W sieci pojawiły się też spekulacje dotyczące powiązań Medium z grą Sadness. Przypominamy, że ta druga produkcja miała być jednym z pierwszych projektów krakowskiego studia Nibris, przygotowywanym z myślą o konsoli Wii. Stworzenie Sadness jednak się nie powiodło, a część osób z Nibris przeszła do Bloober Team, który stoi za Medium. Obydwa tytuły charakteryzują się dosyć mroczną stylistyką, jednak nie możemy być pewni jakichkolwiek związków pomiędzy nimi.

Pierwsze informacje o Medium pojawiły się zaraz przed tegorocznymi targami E3. Gra miała dosyć ciekawą kampanię wirusową, o której możecie przeczytać w tej wiadomości. Przedstawiciele Bloober Team zapowiadali wtedy, że ich nowa produkcja będzie oryginalną i unikatową grą, z dopracowaną w każdym calu grafiką i wciągającym gameplayem.