Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 grudnia 2019, 13:17

autor: Froozyy

Premiera The Wolf Among Us 2 nie wcześniej niż w 2021 roku

Dyrektor generalny Telltale Games zdradził w wywiadzie, że The Wolf Among Us 2 na pewno nie ukaże się w 2020 roku. Twórcy musieli od początku zacząć prace nad drugą częścią i potrzebują więcej czasu na dopieszczenie gry.

Na The Wolf Among Us 2 jeszcze trochę poczekamy. - Premiera The Wolf Among Us 2 nie wcześniej niż w 2021 roku - wiadomość - 2019-12-15
Na The Wolf Among Us 2 jeszcze trochę poczekamy.

Podczas tegorocznej gali The Game Awards studio Telltale Games zapowiedziało kolejną część dobrze przyjętej przygodówki z 2013 roku – The Wolf Among Us. Po problemach twórców gry w 2018 roku, którzy zmuszeni byli zamknąć swoją działalność, fani musieli przynajmniej na jakiś czas pogodzić się z faktem, że nie zobaczą kolejnych odsłon ulubionych serii. Na ratunek przyszli nowi właściciele, którzy pod koniec sierpnia tego roku wskrzesili studio, przywrócili dawne gry do sprzedaży oraz odkupili prawa do niektórych tytułów. Takie działania pozwoliły im na dość wczesną zapowiedź nowej produkcji.

Na tym póki co kończą się dobre wiadomości. Dyrektor generalny Telltale Games, Jamie Ottilie, w udzielonym wywiadzie oznajmił, że nie ma żadnych szans, aby The Wolf Among Us 2 ukazało się w przyszłym roku.

Nie ogłosiliśmy jeszcze daty premiery, ale mogę powiedzieć, że nie będzie to 2020 rok. Zrestartowaliśmy prace nad Sezonem 2 i zamierzamy dać mu odpowiednio dużo czasu, aby urzeczywistnić naszą wizję.

Gra ukaże się najprawdopodobniej dopiero w 2021 roku, chociaż nie zostało to powiedziane wprost. Można założyć, że tyle czasu wystarczy twórcom, aby dopieścić tytuł i dopracować mechaniki. Jak twierdzi Ottilie, druga część zachowa ducha pierwowzoru oraz wcześniejszych gier Telltale, ale deweloperzy chcą w niej umieścić również nowe interesujące elementy. Na koniec warto przypomnieć, że do 19 grudnia do godziny 17:00 możecie odebrać za darmo The Wolf Among Us w Epic Games Store. Zaraz potem rozpocznie się świąteczna wyprzedaż, podczas której przez dwanaście dni rozdawane będą codziennie różne tytuły za darmo.

Ostatnia aktualizacja: 2019-12-15

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach