Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 grudnia 2019, 05:42

autor: Vergil

Teaser The Wolf Among Us 2 z TGA 2019; czasowy exclusive dla Epic Games Store [AKTUALIZACJA]

Firmy Telltale Games i AdHoc Studio ogłosiły, że nawiązały współpracę, której owocem będzie gra The Wolf Among Us 2. Przywrócony do życia projekt otrzymał klimatyczny teaser.

Aktualizacja:

Światło dzienne ujrzała garść świeżych konkretów na temat The Wolf Among Us 2. Zacznijmy od tego, że produkcja ma trafić na komputery osobiste i konsole, a na tych pierwszych będzie czasowym tytułem ekskluzywnym dla platformy Epic Games Store. Podczas gdy zespół AdHoc Studio odpowiada za narrację i „filmowość” tego tytułu, nowe Telltale Games (które stara się zatrudnić tak wielu byłych pracowników starego studia, jak to możliwe) zajmie się pozostałymi aspektami gry. Projekt jest obecnie w fazie preprodukcji, jednak już teraz wiadomo, że zostanie podzielony na epizody. Poza tym ujawniono, że za jego warstwę muzyczną będzie odpowiadał kompozytor Jared Emerson-Johnson, znany z soundtracku do pierwszej części serii.

Oryginalna wiadomość

Kiedy we wrześniu 2018 roku studio Telltale Games zostało zamknięte, gracze stracili nadzieję, że kiedykolwiek zobaczą zapowiedzianą przez nie grę The Wolf Among Us: A Telltale Games Series - Season 2. Na dzisiejszej imprezie The Game Awards dowiedzieliśmy się jednak, że projekt powstał z martwych. Poniżej znajdziecie jego zwiastun.

Jak widać, omawiana produkcja najwyraźniej została przemianowana na The Wolf Among Us 2. Tytuł jest przy tym owocem współpracy nowego Telltale Games oraz zespołu AdHoc Studio, założonego przez... byłych pracowników starego Telltale Games. Jak można się spodziewać, głównym bohaterem gry będzie znany z „jedynki” Bigby Wolf.

Na tym niestety kończą się ujawnione konkrety. Nie wiemy, kiedy ani na jakie platformy trafi omawiany tytuł, a także czy autorzy zdecydują się na wprowadzenie zmian w nieco skostniałej mechanice rozgrywki z pierwszego sezonu (a jeśli tak, to jakich). Obecnie fani marki muszą więc uzbroić się w cierpliwość.

Drugi sezon The Wolf Among Us odrodzi się niczym feniks z popiołów. - Teaser The Wolf Among Us 2 z TGA 2019; czasowy exclusive dla Epic Games Store [AKTUALIZACJA] - wiadomość - 2019-12-13
Drugi sezon The Wolf Among Us odrodzi się niczym feniks z popiołów.
  1. Oficjalna strona internetowa studia Telltale Games