Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 kwietnia 2022, 23:10

Nowa gra Tales from the Borderlands zapowiedziana

Powstaje druga część Tales from the Borderlands. Studio Gearbox Software i firma 2K Games poinformowały, że będąca w produkcji gra zaoferuje nową przygodę i postacie.

Wraz z upadkiem Telltale Games zdążyły się przedawnić nawet najbardziej życzeniowo brzmiące plotki na temat tej gry, a tu proszę – studio Gearbox Software i firma 2K Games ogłosiły, że druga odsłona Tales from the Borderlands znajduje się w produkcji.

Na razie ujawniono jedynie, że powstający tytuł zaoferuje nową historię i postacie, ale świeżych informacji możemy spodziewać się niebawem. Tak wynika ze słów Randy’ego Pitchforda – założyciela i prezesa Gearboxa – który powiedział podczas dzisiejszego panelu na targach PAX East, że tytuł był tworzony „po cichu” od paru lat, a jego pełna zapowiedź nastąpi latem. Premiera ma się natomiast odbyć nie później niż w grudniu 2022 roku.

Nowa gra Tales from the Borderlands zapowiedziana - ilustracja #1
Źródło: Twitter.

Wtedy też powinniśmy uzyskać potwierdzenie, czy będzie to bezpośrednia kontynuacja Tales from the Borderlands, czy – co bardziej prawdopodobne – całkowicie odrębna historia. Poznamy również plarformy, na których ukaże się tytuł, choć można się spodziewać, że będą to PC, PS4, PS5, XOne i XSX/S.

Pewne wydają się dwie rzeczy. Po pierwsze, że reaktywowane jakiś czas temu studio Telltale Games – a więc niejako autorzy oryginału – nie bierze udziału w pracach nad ową grą. Po drugie zaś, iż postacie, które w niej poznamy, prędzej czy później trafią do głównej serii – tak jak kilku bohaterów z pierwszego Tales from the Borderlands zawitało do Borderlands 3. Pitchford stwierdził bowiem, że jest to dobry – i lubiany przez studio – sposób na wprowadzanie nowych postaci do uniwersum.