Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4PS5XSXXONESwitch
Okładka New Tales from the Borderlands (PC)
OkładkaNew Tales from the Borderlands (PC)

New Tales from the Borderlands

Tales from the Borderlands 2 | NTftB

New Tales from The Borderlands to narracyjna przygodówka tocząca się w uniwersum Borderlands. Gra opowiada nową historię i wprowadza nieznanych wcześniej bohaterów. Tytuł opracowało studio Gearbox Software, a wydała firma 2K Games.

Przygodowe | science fiction | point-and-click | humorystyczne | Find Your Next Game

New Tales from the Borderlands Premiera

21paź2022za 17dni

PC PS5 XSX PS4 XONE Switch
E3 2021

New Tales from The Borderlands to narracyjna gra przygodowa osadzona w nieco szalonym świecie serii Borderlands. Jest to druga część Tales from the Borderlands: A Telltale Games Series, ale skupia się na odrębnej historii i wprowadza zupełnie nowych bohaterów. Tytuł opracowało studio Gearbox Software, bez udziału Telltale Games, twórcy pierwszej części, a wydała firma 2K Games - czyli duet odpowiedzialny za wiele innych gier z tej serii m.in. Borderlands 3 czy Tiny Tina's Wonderlands.

Fabuła

Rok po wydarzeniach z Borderlands 3 wielka, chciwa i bezduszna korporacja Tediore, producent broni, z CEO Susan Coldwell na czele, dokonuje inwazji na planetę-miasto Promethea. Cel jest jasny - wdarcie się do Krypty i zagrabienie jej skarbów. Trójka przypadkowych nieudaczników mieszkających w metropolii - altruistyczna i unikająca przemocy naukowiec Anu, jej ambitny, „należący do ulicy” brat Octavio i żądna zemsty ale sympatyczna Fran poruszająca się na wózku poduszkowym - dostaje od losu szansę powstrzymania tego planu i ograbienia Krypty przed Tediore, by zmienić losy świata na lepsze i przy okazji nieco się wzbogacić.

Mechanika

Przejmujemy kontrolę nad trójką głównych bohaterów otrzymując do dyspozycji ich różne zdolności. Rozgrywka nie odbiega daleko od pierwszej części, wciąż zasadza się na eksploracji lokacji, prowadzeniu rozmów z postaciami niezależnymi (NPC) i rozwiązywaniu zagadek, choć nie brakuje też elementów zręcznościowych. Decyzje podjęte podczas gry wpływają na jej zakończenie i zbliżają świat do wizji jednego z bohaterów.

Tryby gry

Gra oferuje przygodę wyłącznie dla jednego gracza.

Tryb gry: single player  

New Tales from the Borderlands cena w dniu premiery: 169,00 PLN

Wymagania wiekowe New Tales from the Borderlands: 18+

PC
PS5
XSX
PS4
XONE
Switch