Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2022, 21:02

autor: Sonia Selerska

Sequel Tales from the Borderlands - data premiery i nowe postacie (przeciek)

Za sprawą sklepu Amazon poznaliśmy prawdopodobną datę premiery oraz szczegóły nadchodzącej kontynuacji Tales from the Borderlands, w tym jej tytuł oraz zarys fabuły (niezwiązanej z pierwszą częścią).

Tales from the Borderlands to gra, która przeniosła postacie znane z kultowej serii strzelanek do gatunku przygodówek, gdzie rozgrywka stanowiła jedynie drobną część doświadczenia, a fabuła wychodziła na pierwszy plan. W kwietniu tego roku studio Gearbox Software ogłosiło, że ten wyjątkowy tytuł otrzyma kontynuację, a dziś poznaliśmy możliwą datę jej premiery.

Użytkownik Twittera Wario64 opublikował wpis zawierający linki do oferty sprzedaży New Tales from the Borderlands na stronie Amazon. Z przedstawiony tam informacji wynika, że tytuł miałby ukazać się 21 października 2022 roku.

Sequel Tales from the Borderlands - data premiery i nowe postacie (przeciek) - ilustracja #1

Oferta zakupu New Tales from the Borderlands, która została usunięta

Opublikowany wraz z produktem opis przybliża także między innymi zarys fabuły nowego Tales from the Borderlands. Wiemy, że będziemy mieli szansę uczestniczyć w przygodach Anu, jej brata Octavio oraz Fran. Gra zostanie podzielona na pięć części, które mają tworzyć zupełnie nową, „porywającą historię sławy, zemsty i innowacyjnych wizji wszechświata”.

Podane odnośniki prowadziły do sklepowych kart wersji na konsole Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5 oraz Xbox One i Series X. Po dwóch godzinach od publikacji oryginalnego wpisu podane linki przestały działać, ale zachowaliśmy ich treść na powyższym zrzucie ekranu.

Ponadto Wario64 w swoim tweecie (też już usuniętym notabene) podawał, że cena gry w bogatszej edycji Deluxe wynosi 49,99 dolara.

Na koniec zaznaczamy, że nie są to oficjalne nowiny od twórców gry – jednak karty sklepowe z Amazona możemy uznać za wiarygodne źródło informacji. Ich pojawienie się stanowi przypuszczalnie falstart przed planowaną prezentacją New Tales from the Borderlands na targach gamescom, które odbędą się w przyszłym tygodniu.

E3 2021