Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 sierpnia 2022, 20:30

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Gwiazda Jurassic World Dominion do krytyków filmu: „Nie macie nic do gadania”

Dominion to prawdopodobnie ostatnia odsłona popularnej serii zapoczątkowanej w 1993 roku. Niestety, widowisko zostało surowo ocenione przez krytyków, co nie uszło uwadze gwiazdy filmu.

Fot.: Jurassic World: Dominion, 2022, Colin Trevorrow, Universal Pictures.

W czerwcu tego roku światowe kina znowu zaatakowały dinozaury. Jurassic World: Dominion, najprawdopodobniej będące ostatnią odsłoną cyklu zapoczątkowanego w ubiegłym wieku, zgodnie z planem stało się międzynarodowym hitem. Widowisko stanowiące swoistą klamrę dla całej historii, do tej pory wygenerowało wpływy rzędu 943 mln dolarów, co jest imponującym wynikiem.

Niestety, w opiniach branżowych specjalistów obraz Colina Trevorrowa jest najsłabszą odsłoną nie tylko nowej trylogii, ale ogólnie całej franczyzy. Aby nie być gołosłownym, wystarczy tylko przypomnieć wyniki Jurassic World: Dominion w serwisie Rotten Tomatoes. Średnia ocena tytułu uzyskana z recenzji krytyków oscyluje na poziomie 30%. Podobnie sytuacja wygląda na innych tego typu portalach.

Negatywny odbiór widowiska nie uszedł uwadze gwiazdy filmu. W wywiadzie dla magazynu Insider z okazji wydania na płytach edycji rozszerzonej Jurassic World: Dominion, DeWanda Wise wzięła produkcję w obronę, argumentując słabe oceny filmu trudnymi warunkami, w jakich przyszło pracować całemu zespołowi (szczyt pandemii koronawirusa).

Z mojej perspektywy zawsze byłam dość odporna na krytykę. Nakręciliśmy film podczas pandemii. Szczerze? Możesz mnie zacytować: „nie macie nic do gadania” – odparła aktorka.

Dodała również, że ekipa włożyła całe serce w tworzenie obrazu, ona sama zaś skupia się tylko na ludziach, którzy docenili tę ciężką pracę.

Byliśmy pierwszą produkcją powracającą podczas pandemii. Wszyscy żyliśmy razem. Skupiam się na tych, którzy przyjęli ten film z miłością, z jaką został stworzony – powiedziała.

Twórcy Jurassic World: Dominion z całą pewnością nie tak wyobrażali sobie przyjęcie tytułu przez krytyków, ale na szczęście są jeszcze widzowie, którzy dobrze się bawili podczas jego oglądania. Ich ocena na wspomnianym Rotten Tomatoes wynosi 77%.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej