Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2015, 08:59

Powstanie drugi sezon Game of Thrones: A Telltale Games Series

Twórcy epizodycznej przygodówki Game of Thrones: A Telltale Games Series poinformowali, że pracują nad drugim sezonem. Projekt stanowić ma kontynuację fabularną poprzednika i zapisane stany gry w istotny sposób wpłyną na przebieg nowych historii.

Ostatni odcinek pierwszego sezonu zadebiutował 17 listopada. - Powstanie drugi sezon Game of Thrones: A Telltale Games Series - wiadomość - 2015-11-21
Ostatni odcinek pierwszego sezonu zadebiutował 17 listopada.

Kilka dni temu ukazał się szósty odcinek epizodycznej przygodówki Game of Thrones: A Telltale Games Series. Wraz z jego premierą końca dobiegł pierwszy sezon tej produkcji. Okazała się ona całkiem sporym sukcesem, więc nikogo nie powinna chyba zdziwić wiadomość, że autorzy mają w planach kontynuację. W rozmowie z serwisem The Hollywood Reporter twórcy potwierdzili, że pracują już nad drugim sezonem.

Oczywiście, na razie studio Telltale Games nie może zdradzić zbyt wielu konkretów. Wiemy tylko, że pod względem fabularnym otrzymamy kontynuację wątków z pierwszego sezonu, a podjęte wcześniej przez graczy decyzje w istotny wpłyną na historię w nowych odcinkach.

Nie podano planowanej daty premiery, ale studio Telltale zapewnia, że nie powinniśmy długo czekać. Autorzy wyjaśnili, że ich metoda produkcji bardziej przypomina tworzenie seriali telewizyjnych niż tradycyjnych gier. Projekty zespołu kładą bowiem nacisk przede wszystkim na fabułę i dlatego scenarzyści wpierw spędzają masę czasu na rozplanowaniu całej opowieści oraz jej różnorodnych wariantów, a dopiero po wykonaniu tych prac produkcja może ruszyć pełną parą. Ma to o tyle istotne znacznie dla terminu premiery drugiego sezonu, że deweloperzy przyznali, że planują go już od dawna i tym samym nie zaczynają od zera.

Możemy także spodziewać się, w Game of Thrones: A Telltale Games Series – Season Two ponownie pokierujemy wieloma postaciami. Pierwszy sezon opowiedział swoją historię z perspektywy pięciu bohaterów i choć znacząco utrudniło to życie deweloperom, to jednocześnie zapewnili oni, że są zadowoleni z rezultatów tego podejścia i chcą je kontynuować w kolejnych częściach. Na razie nie są jednak jeszcze w stanie zdradzić ile postaci będzie grywalnych tym razem.

Przypomnijmy, że pierwszy epizod Game of Thrones: A Telltale Games Series zadebiutował w grudniu ubiegłego roku. Autorzy ściśle współpracowali ze stacją HBO, tak aby gra pozostała wierna stylowi i fabule z telewizyjnej adaptacji, choć posiłkowano się także powieściowym pierwowzorem. Podczas sześciu odcinków gracze mogą śledzić losy rodu Forresterów, o którym pojawiła się raptem jednozdaniowa wzmianka w książce Taniec ze smokami. Produkcja koncentruje się na opowiadaniu fabuły i zmuszania graczy do podejmowania ciężkich decyzji, a nie typowo przygodówkowym rozwiązywaniu zagadek. Pierwszy sezon dostępny jest na pecety, konsole Xbox 360, PlayStation 3, Xbox One i PlayStation 4 oraz urządzenia mobilne z systemami iOS i Android.

  1. Game of Thrones: A Telltale Games Series – strona oficjalna
  2. Recenzja gry Game of Thrones - Telltale zna zasady gry o tron