Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lipca 2017, 18:49

autor: Góral

Zapowiedziano Batman: The Enemy Within, The Wolf Among Us: Season 2 i The Walking Dead: The Final Season

Firma Telltale Games zapowiedziała aż trzy nowe gry - Batman: The Enemy Within, The Wolf Among Us: A Telltale Games Series – Season 2 i The Walking Dead: The Final Season.

Rano informowaliśmy, że studio Telltale Games sprzedaje swoje gry w najnowszej paczce Humble Bundle. Okazało się, że to nie jedyna niespodzianka związana z tą ekipą, gdyż firma właśnie ujawniła kilka nowych projektów.

Batman: The Enemy Within

Pierwszy odcinek gry Batman: The Enemy Within ukaże się za kilkanaście dni. - Zapowiedziano Batman: The Enemy Within, The Wolf Among Us: Season 2 i The Walking Dead: The Final Season - wiadomość - 2017-07-19
Pierwszy odcinek gry Batman: The Enemy Within ukaże się za kilkanaście dni.

W tym roku, a dokładniej pisząc już 8 sierpnia, ukaże się pierwszy epizod Batman: The Enemy Within – kontynuacji Batman: The Telltale Series, które rozpoczęło swój żywot również w sierpniu, ale zeszłego roku. Produkcja dostępna będzie na konsolach Xbox One i PlayStation 4, oraz PC-tach, a w późniejszym czasie pojawi się też na urządzeniach mobilnych (Android i iOS). Tym razem Batman zmierzy się z Riddlerem (Człowiek-Zagadka), choć w grze pojawi się też Joker oraz bezlitosny agent federalny. Podczas przygody będziemy zmuszani do zawierania niewygodnych sojuszów, a Bruce ma się borykać z kolejnymi problemami w normalnym życiu.

Gra ma być przystępna dla nowych osób, choć pojawi się możliwość zaimportowania wyborów dokonanych w jedynce. Tytuł skorzysta też z systemu Crowd Play, umożliwiającego wspólną zabawę z innymi graczami poprzez głosowanie na kolejne decyzje przez aplikację mobilną.

The Wolf Among Us: A Telltale Games Series – Season 2

Drugą z zapowiedzianych gier jest następca The Wolf Among Us: A Telltale Games Series z 2013 roku. Produkcja zadebiutuje w drugiej połowie 2018 roku na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz komputerach osobistych, a także urządzeniach mobilnych (Android i iOS). Szczegółów nie zdradzono, ale w obsadzie znajdzie się Adam Harrington (Bigby Wolf) i Erin Yv (Snow White).

The Walking Dead: The Final Season

Trzecią i ostatnią zapowiedzią jest The Walking Dead: The Final Season, czyli ostateczny sezon chyba najbardziej znanej przygodówki ze stajni Telltale Games. Podobnie jak The Wolf Among Us: A Telltale Games Series – Season 2, gra ukaże się w przyszłym roku na konsolach, urządzeniach mobilnych i PC-tach. W odróżnieniu od The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier, gdzie jedną z głównych postaci jest Javier Garcia, zakończenie popularnego cyklu skupi się głównie na doskonale znanej Clementine. Niestety dalszych szczegółów brak.

Przy okazji podzielono się informacją, że do tej pory sprzedano ponad pięćdziesiąt milionów epizodów gier z tej serii, która zdobyła też przeszło sto branżowych nagród.

Jak widać Telltale Games nie spoczywa na laurach i w pocie czoła pracuje nad kolejnymi tytułami. Miejmy jedynie nadzieję, że nadmiar roboty nie przełoży się na niższą jakość gier.