Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lipca 2017, 17:57

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Wieści ze świata (Mafia III, Hollow Knight, Absolver, FIFA 14) 19/7/2017

Dziś piszemy o możliwości przeprowadzenia remontu baru Sammy’ego w grze Mafia III, darmowym dodatku do Hollow Knight, pre-orderach i edycji specjalnej Absolvera oraz wyłączeniu serwerów FIFA 14. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Mafia III – w dodatku Znak czasów wyremontujemy bar Sammy’ego

Studio Hangar 13 opublikowało nowy materiał wideo związany z dodatkiem Znak czasów (Sign of the Times) do gry Mafia III. W rozszerzeniu będziemy starali się rozwikłać zagadkę tajemniczej sekty, która rozpanoszyła się w Nowym Bordeaux. Zabawa zacznie się w spalonym barze Sammy’ego, który będziemy mogli w późniejszym czasie wyremontować. Związanych będzie z tym sporo elementów – odbudowa budynku to podstawa, ale oprócz tego wspomniano np. o kupnie nowej szafy grającej czy zatrudnieniu zespołu, który zacznie grać w knajpie, jeżeli pomożemy pewnemu perkusiście. Wykonując misje poboczne znajdziemy też innych pracowników.

Hollow Knight - Hidden Dreams ukaże się w sierpniu

Udana metroidvania Hollow Knight doczeka się wkrótce pierwszego darmowego dodatku Hidden Dreams. Wiedzieliśmy o tym jednak od czerwca bieżącego roku, ale za to dziś poznaliśmy dokładny termin debiutu nowej zawartości. Zespół Team Cherry udostępni ją 3 sierpnia. Fani produkcji mogą liczyć na dwóch nowych bossów, tyle samo utworów przygrywających podczas tych potyczek, Dream Gate (nowy sposób na szybkie przemieszczanie się) oraz kolejną stację.

Hollow Knight dostępne jest od kilku miesięcy w ramach cyfrowej dystrybucji na komputerach osobistych. W przyszłości produkcja pojawi się także na konsoli Nintendo Switch.

Absolver – informacje o pre-orderach, edycji specjalnej i nowy zwiastun

Poznaliśmy kolejne informacje związane z grą akcji Absolver od studia Slocla. Na widocznym poniżej zwiastunie zaprezentowano umiejętności i bronie, a dodatkowo dowiedzieliśmy się o pre-orderach i edycji specjalnej. Zamówienia przedpremierowe możecie już składać za pośrednictwem oficjalnej strony produkcji. Jeżeli skusicie się na zakup, to dostaniecie Labyrinth Prospect Mask, pakiet Uring Priest i 10% zniżkę, płacąc tym samym 26,99 euro (ok. 113 zł) zamiast 29,99 euro na Steamie i tyle samo w PlayStation Store, aczkolwiek w momencie pisania tej wiadomości tytuł nie znajdował się jeszcze w ofercie sklepu, przynajmniej tego polskiego.

Ponadto na stronie gry dostępne jest wydanie pudełkowe, w cenie 74,99 dolarów (ok. 274 zł). Znajduje się w nim sama produkcja, naklejki, maska oraz album z grafikami The Art of Absolver. Premiera Absolvera została zaplanowana na 29 sierpnia bieżącego roku.

Wieści ze świata (Mafia III, Hollow Knight, Absolver, FIFA 14) 19/7/2017 - ilustracja #1

W październiku EA wyłączy serwery gry FIFA 14

Firma Electronic Arts poinformowała, że 18 października wyłączy serwery gry FIFA 14 na konsolach PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita, Xbox 360 i Xbox One oraz komputerach osobistych. Oznacza to, że funkcje sieciowe produkcji przestaną być dostępne – dotyczy to również trybu Ultimate Team (PC, PS3, PS4, X360 i XOne). Ponadto tytuł zostanie usunięty z usługi EA Access, choć gracze, którzy ściągną go wcześniej, będą dalej mogli bawić się ze sztuczną inteligencją.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: