Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2020, 21:53

Mafia 4 w drodze? Dziwna wzmianka prezesa Hangar 13

Haden Blackman ze studia Hangar 13 rzucił interesującą wzmiankę na temat Mafii: Edycji Ostatecznej. Jego wypowiedź dla serwisu IGN może sugerować, że zespół pracuje nad nową odsłoną gangsterskiego cyklu.

Mafia 4 w drodze? Dziwna wzmianka prezesa Hangar 13 - ilustracja #1
Prezes Hangar 13 mógł przypadkiem (?) zdradzić przyszłość Mafii.

W ostatnich miesiącach myśli fanów serii Mafia krążą głównie wokół nadchodzącego remake’u pierwszej odsłony cyklu. Zapewne więc ucieszył ich dzisiejszy pokaz rozgrywki dostarczony przez IGN. Jednakże w artykule serwisu znalazła się intrygująca wzmianka. Otóż Haden Blackman, prezes studia Hangar 13, w takcie rozmowy z IGN mimochodem wspomniał, że twórcy oryginalnej Mafii zatrudnieni w firmie uznali remake za dobrą okazję do „wypełnienia luki” między Mafią III a… kolejnym projektem zespołu. Wzmianka padła w kontekście planowanego wydania Mafii: Edycji Ostatecznej dwa lata przed 20. rocznicą istnienia marki:

Mamy w zespole sporo ludzi, którzy pracowali nad oryginalną Mafią, a oni uznali to [szansę stworzenia remake’u pierwszej Mafii – przyp. autora] za dobrą okazję do wypełnienia luki między Mafią III a kolejnym projektem opracowywanym przez nas. I ja zgodziłem się.

Jakiż to projekt mógłby wymagać powiązania z trzecią Mafią? Oczywistą odpowiedzią wydaje się kolejna odsłona cyklu. Zwłaszcza gdy dodamy wzmiankę Blackamana, jakoby decyzja o wydaniu remake’u teraz miała wynikać z – jak podaje IGN – mniej oczywistego wyczucia czasu (w oryg. timing). Czyżby deweloper sugerował w ten sposób, że 20. rocznicę uczcimy zapowiedzią lub nawet premierą Mafii 4? Niewykluczone, ale na razie lepiej wstrzymać się z dalszymi spekulacjami i skupić się na potwierdzonej odsłonie cyklu. Mafia: Edycja Ostateczna zadebiutuje 25 września na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One.