Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2020, 09:14

Mafia 1 Remake - obszerny gameplay z Definitive Edition

Do sieci trafił pierwszy dłuższy gameplay z Mafia: Definitive Edition, czyli remake’u kultowej produkcji z 2002 roku. Zawarto go w materiale pokazującym kulisy produkcji.

Premiery Mafia: Definitive Edition wypatruje wiele osób. Graczy czekających na ten remake zainteresować powinien udostępniony przez serwis IGN obszerny materiał wideo, pokazujący produkcję w akcji.

Film trwa ponad czternaście minut i zawiera zarówno scenki przerywnikowe, jak i dużo gameplaya. Pozwala także zajrzeć za kulisy produkcji, pokazując m.in. proces nagrywania scen z aktorami z wykorzystaniem technologii motion capture.

Autorzy przygotowali nowe mechanizmy rozgrywki, ale za ich pomocą będziemy przechodzili misje, których przebieg będzie w większości taki sam, jak w 2002 roku. Materiał pozwala zobaczyć, jak to będzie zrealizowane, prezentując gameplay z misji Wycieczka na wieś (ang. A Trip to the Country), którą rozegramy mniej więcej w połowie kampanii fabularnej.

Mafia 1 Remake - obszerny gameplay z Definitive Edition - ilustracja #1
W remake klasyka zagramy za dwa miesiące.

Filmik pozwala także zobaczyć m.in. jazdę na motocyklu, system odsłon oraz zmienioną obsadę, w tym nowego aktora, który wcieli się w Tommy’ego Angelo. Ponadto filmik pokazuje encyklopedię aut. Dzięki temu wiemy, że w grze znajdzie się ich 53.

Przypomnijmy, że Mafia: Definitive Edition zmierza na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4. Tytuł zaoferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami. Produkcja pierwotnie miała zadebiutować pod koniec sierpnia, ale autorzy niedawno poinformowali, że premiera została przełożona na 25 września tego roku. Powodem są opóźnienia, jakie w pracach spowodowała epidemia koronawirusa.

Grę będzie można kupić oddzielnie lub w tańszym zestawie Mafia: Trilogy, zawierającym również Mafia II: Definitive Edition oraz Mafia III: Definitive Edition. W przypadku nabycia kolekcji w nowe wersje drugiej i trzeciej części cyklu można zagrać już teraz, a Mafia: Definitive Edition pobierzemy, gdy remake trafi na rynek.

Porównanie Mafia 1 vs Mafia: Definitive Edition

Krótko po publikacji materiału z Mafia: Definitive Edition kanał Cycu1 wypuścił ciekawy filmik, który możecie zobaczyć powyżej. Oferuje on porównanie misji A Trip to the Country w Mafia: The City of Lost Heaven z 2002 r. i tegorocznym remake’u.

Widać, że przebieg zadania, które musi wykonać gracz, jest w większości taki sam, ale zmienione mechanizmy rozgrywki robią dużą różnicę. Ważne jednak, że wydaje się, iż zachowano specyficzny klimat pierwowzoru.

  1. Oficjalna strona serii Mafia