Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2020, 09:14

autor: Adrian Werner

Mafia 1 Remake - obszerny gameplay z Definitive Edition

Do sieci trafił pierwszy dłuższy gameplay z Mafia: Definitive Edition, czyli remake’u kultowej produkcji z 2002 roku. Zawarto go w materiale pokazującym kulisy produkcji.

Premiery Mafia: Definitive Edition wypatruje wiele osób. Graczy czekających na ten remake zainteresować powinien udostępniony przez serwis IGN obszerny materiał wideo, pokazujący produkcję w akcji.

Film trwa ponad czternaście minut i zawiera zarówno scenki przerywnikowe, jak i dużo gameplaya. Pozwala także zajrzeć za kulisy produkcji, pokazując m.in. proces nagrywania scen z aktorami z wykorzystaniem technologii motion capture.

Autorzy przygotowali nowe mechanizmy rozgrywki, ale za ich pomocą będziemy przechodzili misje, których przebieg będzie w większości taki sam, jak w 2002 roku. Materiał pozwala zobaczyć, jak to będzie zrealizowane, prezentując gameplay z misji Wycieczka na wieś (ang. A Trip to the Country), którą rozegramy mniej więcej w połowie kampanii fabularnej.

Mafia 1 Remake - obszerny gameplay z Definitive Edition - ilustracja #1
W remake klasyka zagramy za dwa miesiące.

Filmik pozwala także zobaczyć m.in. jazdę na motocyklu, system odsłon oraz zmienioną obsadę, w tym nowego aktora, który wcieli się w Tommy’ego Angelo. Ponadto filmik pokazuje encyklopedię aut. Dzięki temu wiemy, że w grze znajdzie się ich 53.

Przypomnijmy, że Mafia: Definitive Edition zmierza na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4. Tytuł zaoferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami. Produkcja pierwotnie miała zadebiutować pod koniec sierpnia, ale autorzy niedawno poinformowali, że premiera została przełożona na 25 września tego roku. Powodem są opóźnienia, jakie w pracach spowodowała epidemia koronawirusa.

Grę będzie można kupić oddzielnie lub w tańszym zestawie Mafia: Trilogy, zawierającym również Mafia II: Definitive Edition oraz Mafia III: Definitive Edition. W przypadku nabycia kolekcji w nowe wersje drugiej i trzeciej części cyklu można zagrać już teraz, a Mafia: Definitive Edition pobierzemy, gdy remake trafi na rynek.

Porównanie Mafia 1 vs Mafia: Definitive Edition

Krótko po publikacji materiału z Mafia: Definitive Edition kanał Cycu1 wypuścił ciekawy filmik, który możecie zobaczyć powyżej. Oferuje on porównanie misji A Trip to the Country w Mafia: The City of Lost Heaven z 2002 r. i tegorocznym remake’u.

Widać, że przebieg zadania, które musi wykonać gracz, jest w większości taki sam, ale zmienione mechanizmy rozgrywki robią dużą różnicę. Ważne jednak, że wydaje się, iż zachowano specyficzny klimat pierwowzoru.

  1. Oficjalna strona serii Mafia
Find Your Next Game 2020 Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Mafia: Edycja Ostateczna

Mafia: Edycja Ostateczna