Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lipca 2020, 13:29

Mafia Definitive Edition z nowym aktorem w roli głównej i pościgiem motocyklowym

Mafia: Definitive Edition ma w wielu aspektach różnić się od pierwowzoru. Dowiedzieliśmy się, że wśród rzeczy objętych zmianami jest cała obsada. Zastąpiono nawet aktora grającego główną rolę.

Mafia Definitive Edition z nowym aktorem w roli głównej i pościgiem motocyklowym - ilustracja #1
W Mafia: Definitive Edition zobaczymy nową wersję Tommy’ego.

Na światło dzienne wypłynęły nowe informacje o Mafia: Definitive Edition, czyli remake’u pierwszej odsłony cyklu. Dzięki artykułowi na oficjalnej stronie dowiedzieliśmy się m.in., że rolę Tommy’ego Angelo, czyli głównego bohatera, zagra inny aktor niż w pierwowzorze z 2002 roku.

W Mafia: The City of Lost Heaven jako Tommy wystąpił Michael Sorvino. Natomiast w Mafia: Definitive Edition w tej roli zastąpi go Andrew Bongiorno. Deweloperzy ze studia Hangar 13 początkowo rozważali zaangażowanie tych samych aktorów, ale problemem okazał się upływ czasu. Przez osiemnaście lat, jakie upłynęły od premiery pierwowzoru, ich głosy i wygląd mocno się zmieniły. Dlatego zdecydowano się na całkiem nową obsadę.

Dodatkową motywacją do zmiany odtwórców wszystkich najważniejszych ról był fakt, że remake wykorzysta popularną obecnie technikę motion capture, obejmującą również rejestrację mimiki, dzięki czemu aktorzy zagrają w scenkach przerywnikowych, zamiast jedynie podkładać głosy postaciom. Dlatego postawiono na całkiem nową obsadę. Michael Sorvino ma dopiero 42 lata, więc pewnie dałoby się zaangażować go do roli Tommy’ego, ale zespół chciał, aby wszyscy aktorzy stanowili zgraną grupę, a obecność jednego weterana z pierwowzoru mogłaby popsuć chemię w tej ekipie.

Ponadto w nowym numerze pisma Official PlayStation Magazine znalazł się wywiad z deweloperami, w którym zdradzili trochę nowych faktów na temat różnic w porównaniu z pierwowzorem. Produkcja zaoferuje nowe elementy, takie jak system osłon, czy jazda na motocyklach, i autorzy przerobili kampanię tak, aby zrobiła z tego użytek.

Przykładowo, w Mafia: The City of Lost Heaven w jednej z misji braliśmy udział w pościgu za innym gangsterem. W grze z 2002 roku kierowaliśmy samochodem, podczas gdy w Definitive Edition wykorzystamy motocykl. Zmienia to nie tylko samą metodę transportu, ale również uczyni nas bardziej wrażliwymi na trafienia z karabinów, co wymusi wykonywanie uników, co w pierwowzorze właściwie nie było konieczne.

Przypomnijmy, że gra ukaże się 28 sierpnia na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4. Tytuł zaoferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami. Produkcję będzie można kupić oddzielnie lub w tańszym zestawie Mafia: Trilogy, zawierającym również Mafia II: Definitive Edition oraz Mafia III: Definitive Edition. W przypadku nabycia kolekcji w nowe wersje drugiej i trzeciej części cyklu można zagrać już teraz.

  1. Oficjalna strona serii Mafia