Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2020, 18:20

Odświeżona Mafia 1 to remake - screeny i data premiery. Mafia 2 EO za kilka dni [aktualizacja]

W sklepie Microsoftu można znaleźć już kartę odświeżonej wersji pierwszej części Mafii. Dzięki zawartym tam informacjom możemy poznać prawdopodobną datę premiery gry oraz zobaczyć pierwsze screeny. To samo stało się w przypadku Mafii 2.

Odświeżona Mafia 1 to remake - screeny i data premiery. Mafia 2 EO za kilka dni [aktualizacja] - ilustracja #1
Tak prezentuje się odświeżona wersja pierwszej części Mafii.

Aktualizacja:

W sklepie Microsoftu pojawiła się także karta odświeżonej drugiej części Mafii. Co ciekawe, według zawartych tam informacji ukaże się ona już 19 maja (w dzień, w którym ma pojawić się pełnoprawna zapowiedź pakietu Mafia Trilogy). Rozmiar pliku to tym razem ponad 43 GB, a kategoria wiekowa została ustalona na ponad 18 lat. Póki nie zostaną podane oficjalne informacje, nie możemy być pewni, czy daty premier obu części są poprawne. Możemy za to podziwiać kolejne screeny z odświeżonej produkcji (tym razem części drugiej). Po te w pełnej rozdzielczości zajrzyjcie do sklepu Microsoftu.

Odświeżona Mafia 1 to remake - screeny i data premiery. Mafia 2 EO za kilka dni [aktualizacja] - ilustracja #2
Odświeżona Mafia 1 to remake - screeny i data premiery. Mafia 2 EO za kilka dni [aktualizacja] - ilustracja #3
Odświeżona Mafia 1 to remake - screeny i data premiery. Mafia 2 EO za kilka dni [aktualizacja] - ilustracja #4

Oryginalna wiadomość:

Dzisiaj po godzinie 16:00 dowiedzieliśmy się, że seria gier Mafia doczeka się odświeżenia w postaci pakietu Mafia Trilogy, w którego skład wejdą wszystkie trzy oryginalne części w odświeżonych szatach graficznych. Ukaże się on na komputerach osobistych (na Steamie oraz Epic Games Store) oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Szczegółów na razie nie poznaliśmy, ale internauci zdążyli już zauważyć, że w slepie Microsoftu pojawiła się karta odświeżonej pierwszej części Mafii. Dzięki temu możemy m.in. poznać prawdopodobną datę premiery produkcji i zobaczyć pierwsze screeny z gry.

Odświeżona Mafia 1 to remake - screeny i data premiery. Mafia 2 EO za kilka dni [aktualizacja] - ilustracja #5
Karta Mafii: Definitive Edition w sklepie Microsoftu.
Odświeżona Mafia 1 to remake - screeny i data premiery. Mafia 2 EO za kilka dni [aktualizacja] - ilustracja #6
 

Według zawartych tam informacji Mafia: Edycja Ostateczna miałaby ukazać się 28 sierpnia 2020 roku. Warto jednak zaznaczyć, że w dodatkowych informacjach na dole strony widnieje data premiery 27 sierpnia, więc ciężko powiedzieć, czy którakolwiek z nich jest w ogóle poprawna. Dodatkowo rozmiar pliku (ok. 100 MB) sugerowałby, że ten tylko doinstalowuje się do pakietu, dzięki czemu gra zostanie odblokowana. W wątpliwość natomiast można podać informację o kategorii wiekowej, według której gra przeznaczona będzie dla odbiorców powyżej trzech lat. Na sam koniec zostawiamy Was ze screenami z gry umieszczonymi w sklepie Microsoftu.