Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2020, 21:09

autor: Entelarmer

Star Wars Squadrons niczym kultowe X-Wing i TIE Fighter. Nowe gameplaye

W sieci pojawiły się nowe filmiki ze Star Wars: Squadrons. Gameplaye pokazują produkcję, która ma szansę przemówić do fanów klasycznych gier z uniwersum Gwiezdnych wojen.

Star Wars Squadrons niczym kultowe X-Wing i TIE Fighter. Nowe gameplaye - ilustracja #1
Star Wars: Squadrons sprawdziła już spora grupa graczy.

Mieliśmy już okazję zobaczyć fragmenty rozgrywki z Star Wars: Squadrons oraz dowiedzieć się sporo na temat gry. Jeśli jednak wolelibyście zobaczyć dłuższe nagrania z nowej produkcji w świecie Gwiezdnych wojen, dziś macie okazję. W sieci pojawiły się liczne filmiki prezentujące Star Wars: Squadrons w akcji. Znalazł się wśród nich materiał serwisu Game Informer, prezentujący zabawę w trybach Bitwy flot (w którym zadaniem graczy jest zniszczenie okrętu flagowego przeciwnej drużyny) oraz Potyczki.

Swoimi wrażeniami podzielił się też m.in. youtuber jackfrags, który był nieco zaskoczony skomplikowaniem mechanizów rozgrywki. Odnosił się tym głównie do systemu zarządzania energią, pozwalającego zwiększyć efektywność broni, tarcz lub silników w zależności od sytuacji. Nasza kontrola nad tym systemem nie jest zerojedynkowa – każdy z tych trzech systemów możemy ustawić na jeden z ośmiu poziomów zasilania. Ustawienia możemy zmienić w dowolnym momencie, a powrót do domyślnych, średnich ustawień możemy wykonać jednym kliknięciem.

Dodajmy do tego możliwość zdecydowania o rozłożeniu mocy tarcz z przodu lub z tyłu statku, sporych możliwościach personalizacji jednostki etc. a otrzymujemy całkiem rozbudowaną rozgrywkę. Jest nawet opcja wyłączenia interfejsu użytkownika i operowania na samych instrumentach statku. Mimo to grze daleko do symulatorów pokroju Elite: Dangerous. Youtuber porównał rozgrywkę w Squadrons do klasycznych kosmicznych strzelanek z serii TIE Fighter i X-Wing. Niemniej wyraził też obawy odnośnie skromnej zawartości (tylko sześć map, osiem statków i zaledwie jeden tryb z celami). Filmik jackfragsa możecie obejrzeć poniżej.

Jeśli oba powyższe materiały to wciąż dla Was za mało, w serwisie YouTube znajdziecie wiele innych nagrań z rozgrywki. Star Wars: Squadrons zadebiutuje 2 października na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.