Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2017, 10:45

autor: AlexB

AO Tennis - nowy symulator tenisa od studia Big Ant zapowiedziany

Studio Big Ant zapowiedziało grę AO Tennis, symulację tenisa posiadającą oficjalną licencję turnieju wielkoszlemowego Australian Open. Tytuł zadebiutuje w pierwszej połowie 2018 roku.

Gry sportowe skupiające się na tenisie stały się ostatnimi czasy dość niszowe. Wielkie serie pokroju Virtua Tennis czy Top Spin odeszły w zapomnienie na początku drugiej dekady XXI wieku, a wspierane do dziś mniejsze, wręcz półamatorskie symulacje, na przykład Tennis Elbow 2013, są raczej ubogie (delikatnie mówiąc), zarówno pod względem jakości animacji, jak i graficznym w ogóle. Brak dużego wirtualnego tenisa może być dość przykry dla fanów tego emocjonującego sportu, zwłaszcza że obecna moda na fabularyzowane tryby kariery doskonale by się w nim sprawdziła. W momencie, gdy wszyscy zaczęli już powoli tracić nadzieję na odrodzenie gatunku, w tunelu pojawiło się niewielkie światełko. Australijskie studio Big Ant, znane z takich produkcji, jak Ashes Cricket czy Rugby League Live 4, zapowiedziało powstanie gry AO Tennis - pierwszego w historii tytułu posiadającego oficjalną licencję wielkoszlemowego turnieju Australian Open.

Czy AO Tennis przywróci blask symulacjom tenisa? - AO Tennis - nowy symulator tenisa od studia Big Ant zapowiedziany - wiadomość - 2017-12-05
Czy AO Tennis przywróci blask symulacjom tenisa?

Według obietnic twórców, AO Tennis będzie najbardziej zaawansowaną symulacją tenisa, jaka kiedykolwiek powstała. Deweloperzy nawiązali współpracę z Tennis Australia, czyli największą organizacją na Antypodach zajmującą się tym sportem. Z pomocą jej członków przeanalizowali oni dane z setek meczów, jakie zostały rozegrane przez ostatnią dekadę. Dzięki temu udało się stworzyć indywidualne schematy zachowań i ruchów charakterystycznych dla każdego z prawdziwych zawodników, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, którzy pojawią się w grze. Gdy przyjdzie nam zatem zmierzyć się na przykład z Rafaelem Nadalem, faktycznie odniesiemy wrażenie, że po przeciwnej stronie siatki mamy jego wirtualny odpowiednik. Rzecz jasna, również jego umiejętności będą możliwie najbardziej zbliżone do rzeczywistych. Cytując Rossa Symonsa, prezesa Big Ant Studios:

W poprzednich grach tenisowych światowa jedynka była trudna do pokonania, ponieważ jej atrybuty sprawiały, że robiła mniej błędów. Działało to nieźle, lecz my postanowiliśmy przenieść tę kwestię na wyższy poziom.

Wirtualny Rafael Nadal ma nie tylko posiadać te same umiejętności, co jego rzeczywisty odpowiednik, ale również bliźniaczo zachowywać się na korcie. - AO Tennis - nowy symulator tenisa od studia Big Ant zapowiedziany - wiadomość - 2017-12-05
Wirtualny Rafael Nadal ma nie tylko posiadać te same umiejętności, co jego rzeczywisty odpowiednik, ale również bliźniaczo zachowywać się na korcie.

W AO Tennis znajdziemy nie tylko prawdziwych zawodników, dokładnie odwzorowanych, zarówno pod względem wyglądu, jak i stylu gry. Wzorem poprzednich produkcji sportowych studia Big Ant, tytuł pozwoli na stworzenie własnego pretendenta do zdobycia tytułu wielkoszlemowego. Będzie można nie tylko spersonalizować jego wygląd, ale również zaprojektować strój i logo sponsorów, a następnie uruchomić tryb kariery. Zmagania rozpoczniemy jako 1500. rakieta świata i będziemy powoli podnosić umiejętności wirtualnego gracza, uczestnicząc w kolejnych turniejach i pnąc się w rankingu.

AO Tennis ukaże się na PlayStation 4 i Xboksie One na początku przyszłego roku. - AO Tennis - nowy symulator tenisa od studia Big Ant zapowiedziany - wiadomość - 2017-12-05
AO Tennis ukaże się na PlayStation 4 i Xboksie One na początku przyszłego roku.

Co ciekawe, dokładnie personalizować możemy nie tylko graczy i ich stroje. Twórcy dodali opcje tworzenia własnych stadionów i turniejów. Przy odrobinie zaparcia każdy będzie mógł zatem ze szczegółami odtworzyć cały kalendarz ATP oraz WTA, łącznie z zawodami, na które deweloperom nie udało się zdobyć licencji.

AO Tennis ukaże się na PlayStation 4 oraz Xboksie One. Premiera gry w Australii i Nowej Zelandii zaplanowana jest na 16 stycznia 2018 roku, czyli dzień po oficjalnym rozpoczęciu kolejnej edycji Australian Open. Data debiutu tytułu w pozostałych zakątkach świata nie jest obecnie dokładnie znana. Ma to być pierwsza połowa 2018 roku.