Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2017, 11:06

Darkest Dungeon: The Color of Madness kolejnym dodatkiem do przebojowego RPG-a

Zespół Red Hook Studios zapowiedział Darkest Dungeon: The Color of Madness, czyli zainspirowany twórczością H.P. Lovecrafta duży dodatek do przebojowego RPG-a z 2016 roku.

Na dodatek poczekamy do przyszłego roku. - Darkest Dungeon: The Color of Madness kolejnym dodatkiem do przebojowego RPG-a - wiadomość - 2017-12-05
Na dodatek poczekamy do przyszłego roku.
DLC THE COLOR OF MADNESS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Red Hook Studios
  2. Wydawca: Red Hook Studios
  3. Gatunek: RPG
  4. Data premiery: wiosna 2018 r.

Mamy dobre wieści dla fanów Darkest Dungeon. Studio Red Hook zapowiedziało właśnie drugi (po tegorocznym Crimson Court) duży dodatek zatytułowany The Color of Madness. Produkcja ukaże się wiosną 2018 r. Na razie nie podano informacji na temat platform sprzętowych, ale patrząc na dotychczasową historię gry spodziewamy się, że DLC zadebiutuje na PC, potem zostanie przeniesione na konsole, a na końcu zawita na iPada.

Podczas prac nad Darkest Dungeon: The Color of Madness głównym źródłem inspiracji dla autorów jest twórczość pisarza horrorów Howarda Philipsa Lovecrafta. Fabuła dodatku obracać się będzie wokół tajemniczej komety, która pewnej nocy spadnie na gospodarstwo rolnika znanego jako stary Miller. Mieszkające w okolicy osoby, które miały pecha zobaczyć to wydarzenie ma własne oczy, utraciły wzrok po ujrzeniu stale zmieniającego barwę dziwnego światła.

Po dwóch tygodniach bez kontaktu z mieszkańcami farmy na miejsce wysłana zostaje drużyna bohaterów, których zadaniem jest odkrycie, co się naprawdę stało i zbadanie źródła tajemniczych jęków dochodzących z tych okolic.

Darkest Dungeon: The Color of Madness zaoferuje dodatkowy typ przygody, w której będziemy walczyli z niekończącymi się falami wrogów, zarówno starych, jak i nowych, próbując wyrąbać sobie drogę do komety. Gracze będą mogli rywalizować z innymi członkami społeczności, porównując ilu zdążyli zabić wrogów, zanim ich drużyna pożegnała się z życiem.

Dodatek wprowadzi także nową frakcję przeciwników, w postaci starego Millera i jego pomocników, których umysły zostały przejęte przez obcą siłę. Ponadto będziemy mogli odwiedzić wóz nomada, gdzie płacąc fragmentami komety zakupimy nowe rodzaje błyskotek, zapewniając niedostępne wcześniej ułatwienia.

Warto na koniec wspomnieć, że Red Hook Studios udostępniło także konkrety odnośnie konwersji starszych dodatków na inne platformy. Małe DLC The Shieldbreaker trafi na PlayStation 4 i PlayStation Vita 6 grudnia. Natomiast odpowiedzialny za wersję mobilną gry zespół Blitworks rozpoczął już prace nad konwersjami rozszerzeń The Crimson Court i The Shieldbreaker na iPada. Ponadto oba dodatki będą dostępne na Nintendo Switch w dniu premiery Darkest Dungeon na tej konsoli.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Darkest Dungeon – wciągającego jak diabli RPG nie dla mięczaków