Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4SwitchPSViOSXONE
Okładka Darkest Dungeon: The Color of Madness (PC)

Darkest Dungeon: The Color of Madness

The Color of Madness to opracowane z myślą o pecetach rozszerzenie do turowego RPG-a Darkest Dungeon. DLC wprowadza dodatkowy typ przygody, w której walczymy z niekończącymi się falami wrogów, próbując dotrzeć do celu oraz nową frakcję przeciwników.

To jest dodatek do gry Darkest Dungeon.

RPG | fantasy | turowe | roguelike | horror | 2D | dungeon-crawler | indie | klasyczne RPG

Darkest Dungeon: The Color of Madness to wydany na platformę PC, PS4 itd. dodatek do popularnego RPG-a z 2016 roku. Jest to rozszerzenie niesamodzielne, więc wymaga posiadania podstawowej wersji gry. Obie produkcje opracowało studio Red Hook.

Fabuła

Podczas prac nad Darkest Dungeon: The Color of Madness głównym źródłem inspiracji dla autorów była twórczość pisarza horrorów Howarda Philipsa Lovecrafta. Fabuła dodatku obraca się wokół tajemniczej komety, która pewnej nocy spada na gospodarstwo rolnika znanego jako stary Miller. Mieszkające w okolicy osoby, które miały pecha zobaczyć to wydarzenie na własne oczy, utraciły wzrok.

Po dwóch tygodniach bez kontaktu z mieszkańcami farmy na miejsce wysłana zostaje drużyna bohaterów, których zadaniem jest odkrycie, co się naprawdę stało i zbadanie źródła tajemniczych jęków dochodzących z tych okolic.

Mechanika

Wydane na PC, PS4 itd. The Color of Madness nie wprowadza żadnych radykalnych zmian do podstawowych mechanizmów rozgrywki Darkest Dungeon. Zamiast tego koncentruje się na rozszerzeniu zawartości o nowe elementy.

DLC oferuje dodatkowy typ przygody, w której walczymy z niekończącymi się falami wrogów, próbując wyrąbać sobie drogę do komety. Wśród przeciwników znaleźć można zarówno tych z podstawowej wersji Darkest Dungeon, jak i nowe rodzaje nieprzyjaciół. Gracze mogą także rywalizować z innymi członkami społeczności w sieciowych rankingach, porównując, ilu wrogów zdążyli zabić, zanim ich drużyna poległa w walce.

Ponadto możemy odwiedzić wóz nomada, gdzie za fragmenty komety kupujemy nowe rodzaje błyskotek, zapewniające niedostępne wcześniej bonusy. Dodatek wprowadza także kolejną frakcję przeciwników w postaci starego Millera i jego pomocników, których umysły zostały przejęte przez obcą siłę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 17,99 PLN

Gry podobne do Darkest Dungeon: The Color of Madness

Klasyfikacja PEGI Darkest Dungeon: The Color of Madness

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Darkest Dungeon: The Color of Madness

PC Windows

Rekomendowane: Dual Core 2.5 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 7/8/10
Minimalne: Dual Core 2.5 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows XP

Apple iOS

Wymagania sprzętowe: iPad

Darkest Dungeon: The Color of Madness kolejnym dodatkiem do przebojowego RPG-a
Darkest Dungeon: The Color of Madness kolejnym dodatkiem do przebojowego RPG-a

wiadomość5 grudnia 2017

Zespół Red Hook Studios zapowiedział Darkest Dungeon: The Color of Madness, czyli zainspirowany twórczością H.P. Lovecrafta duży dodatek do przebojowego RPG-a z 2016 roku.

PC
PS4
PSV
Switch
XONE
iOS